DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

I liga: Stomil lepszy od Bytovii!

Piłkarze Stomilu Olsztyn powiększyli swoje ligowe konto o trzy punkty! W 16. kolejce piłkarskiej pierwszej ligi „biało-niebiescy” pokonali na własnym stadionie Drutex Bytovię Bytów 3:1.

Bramki dla Stomilu zdobyli: Grzegorz Lech w 33., Łukasz Jegliński w 45. i Krzysztof Szewczyk w 55. minucie spotkania. Jedynego gola dla Bytovii strzelił z karnego już w 5. minucie meczu Łukasz Wróbel.

Olsztynianie mają do rozegrania odwołany dwa tygodnie temu mecz z MKS-em Kluczbork. To spotkanie zaplanowano na najbliższą środę (9 listopada).

……………………………….

Zwycięstwo było bardzo potrzebne i przyszło w dobrym momencie – przyznał trener Stomilu Adam Łopatko.

00:00 / 00:00

Natomiast trener Bytovii Bytów – Tomasz Kafarski – nie był zbyt rozmowy podczas konferencji prasowej. Pogratulował jedynie wygranej trenerowi Stomilu.

Grzegorz Lech – zdobywca pierwszego gola dla Stomilu przyznaje, że olsztynianie wierzyli w wygraną od początku.

Krzysztof Szewczyk w meczu z Bytovią strzelił swoją pierwsza bramkę w I lidze dla Stomilu Olsztyn. Tym samym ustanowił wynik spotkania.

Łukasz Jegliński zdobył bramkę dla Stomilu na 2:1. Olsztyński pomocnik wierzy, że te trzy zdobyte punkty podbudują zespół.

………………………………

Stomil Olsztyn – Bytovia Bytów 3:1 (2:1)
0:1 – Łukasz Wróbel (5′-karny), 1:1 – Grzegorz Lech (34′), 2:1 – Łukasz Jegliński (45′), 3:1 – Krzysztof Szewczyk (55′).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Marcel Ziemann, Piotr Klepczarek, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki, Jarosław Ratajczak – Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech (90 Rafał Śledź), Patryk Kun (88′ Łukasz Suchocki) – Krzysztof Szewczyk (82′ Wiktor Biedrzycki).
Bytovia Bytów: Gerard Bieszczad – Łukasz Wróbel, Martin Cseh, Krzysztof Bąk (64 Michał Rzuchowski) – Sebastian Kamiński, Robert Mandrysz, Mario Cieślik, Omar Monterde (79′ Jakub Bąk), Kamil Wacławczyk, Mateusz Klichowicz – Janusz Surdykowski (78′ Michał Efir).