DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

I liga: zima zaskoczyła piłkarzy Stomilu

Piłkarze olsztyńskiego Stomilu chyba nie byli przygotowani na aurę, jaką zastali w Suwałkach. W meczu 17. kolejki I ligi biało-niebiescy przegrali z Wigrami 1:2.

Dla piłkarzy z Suwałk była to pierwsza ligowa wygrana od dziewięciu kolejek.

Wynik już w 3. minucie otworzył Rafał Augustyniak, 22 minuty później na 2:0 podwyższył z karnego Damian Kądzior w 25 minucie, a honorowego gola na 10 minut przed przerwą zdobył także z „jedenastki” Grzegorz Lech. Strzelec bramki dla biało-niebieskich nie ukrywał, że jest bardzo rozżalony po tym pojedynku.

00:00 / 00:00

Były kapitan Stomilu – teraz zawodnik Wigier – Janusz Bucholc – pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu. Po latach spędzonych w Olsztynie był to dla niego dziwny mecz, a po meczu – dziwnie rozmawiało mu się z Michałem d’Obyrnem w roli zawodnika drużyny rywalizującej z Dumą Warmii.

…………………………

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn 2:1 (2:1)
1:0 – Rafał Augustyniak (3′), 2:0 – Damian Kądzior (25′-karny) – Grzegorz Lech (35′-karny)
Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Jakub Bartkowski, Maciej Wichtowski, Rafał Remisz, Frank Adu Kwame – Damian Kądzior, Rafał Augustyniak, Łukasz Wroński (77′ Janusz Bucholc), Damian Gąska, Kamil Zapolnik – Kamil Adamek (87′ Mateusz Radecki).
Stomil Olsztyn: Piotr Skiba – Marcel Ziemann (89′ Karol Żwir), Piotr Klepczarek, Arkadiusz Czarnecki, Tomasz Wełnicki (59′ Wiktor Biedrzycki), Jarosław Ratajczak – Tsubasa Nishi, Łukasz Jegliński, Grzegorz Lech, Patryk Kun – Krzysztof Szewczyk (61′ Rafał Kujawa).