Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Idealne szpilki powinny mieć 10,5 cm

Fot. PAP/Stach Leszczyński

 

W opinii włoskiego projektanta butów Gianvito Rossiego, kobiety bardziej niż kiedyś potrzebują dobrych szpilek. Większość  kupuje za wysokie, źle wyważone modele z sieciówek, tymczasem optymalne szpilki powinny mieć wysokość 10,5 cm.

Dlaczego akurat tyle? – Gdy obcas jest wyższy, kobieta zaczyna się nienaturalnie pochylać do przodu i traci grację chodzenia – stwierdza Gianvito Rossi.

Gianvito jest synem słynnego szewca, Sergia Rossiego. Gdy firma jego ojca została sprzedana, w 2006 r. postanowił założyć własny dom mody.

Według jego obserwacji dziewczyny kupują za wysokie i nierzadko źle wyważone modele z sieciówek. -W takich butach po prostu nie da się chodzić! Nasze babcie nosiły doskonale wyprofilowane szpilki, które szewc robił im na indywidualne zamówienie. I nie miały problemów ani z chodzeniem, ani ze stopami – wyrokuje mediolański artysta-rzemieślnik.

Gianvito uważa, że w szafie każdej kobiety powinny się znaleźć dwie pary szpilek: klasyczne w szpic, które podkreślają i wydłużają sylwetką, a także sandały na szpilce.

Autor: A. Grabarczuk (PAP Life)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w moda, styl, buty
Na sylwestra tylko w szpilkach? Niekoniecznie…

Elegancka, zmysłowa i przede wszystkim - efektowna. Taka bez wątpienia powinna być sylwestrowa stylizacja. Choć panuje przekonanie, że jej nieodzownym elementem są ultra wysokie szpilki, możemy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV