Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Igrają z ludzkim życiem, za nic mają bezpieczeństwo innych. Służby walczą z piratami drogowymi. „Potrzeba zmian w przepisach”

Fot. Jarosław Skórski/olsztyn.eu

Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, uważa, że należy zmienić przepisy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach. Przypomniał, że mówił o tym już między innymi premier Mateusz Morawiecki.

Trzeba zmienić przepisy, aby takie osoby, które igrają z ludzkim życiem, piraci drogowi, którzy za nic mają bezpieczeństwo, aby takie osoby dyscyplinować

– powiedział Alvin Gajadhur. Dodał, że z odcinkowych pomiarów prędkości, realizowanych przez Inspekcję Transportu Drogowego wynika, że ponad 83 procent kierowców jeździ zgodnie z przepisami. Pozostali łamią przepisy.

Alvin Gajadhur zapowiedział debatę na temat przepisów poprawiających bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Do udziału mają zostać zaproszeni eksperci do spraw ruchu drogowego, przedstawiciele środowiska medycznego i naukowego oraz zrzeszenia przewoźników i politycy.

Debata ma odbyć się jeszcze w tym miesiącu. Główny Inspektor Transportu Drogowego wyraził nadzieję, że po debacie powstaną wnioski, które doprowadzą do zmiany przepisów, aby osoby, które „skandalicznie zachowują się na drogach”, mogły być dyscyplinowane.

Dziś weszły w życie nowe przepisy w sprawie kontroli ruchu drogowego. Dopuszczają one postój radiowozu czy wozu inspekcji transportu drogowego w miejscu, gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. Szef GITD przyznał, że zwłaszcza dla policjantów, którzy zatrzymują kierowców mniejszych samochodów, jest to ułatwienia.

Dodał, że funkcjonariusze inspekcji transportu drogowego, kontrolujący większe pojazdy, też skorzystają z przepisów, choć generalnie starają się przeprowadzać kontrole na parkingach. Więcej tutaj.

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, Poprawa, piraci drogowi, zmiany, przepisy, Alvin Gajadhur
Uwaga kierowcy! Od dziś zmiany w przepisach o kontroli drogowej

Wchodzi w życie nowe rozporządzenie MSWiA w sprawie kontroli ruchu drogowego. W rozporządzeniu zawarto nowe obowiązki i uprawnienia kierowców aut oraz kontrolujących. Według nowych przepisów „dopuszcza...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV