DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

II liga – 11 kolejka: nieudane końcówki, słabe wyniki

Defensorzy elbląskiej Concordii w akcji, fot. Andrzej Minkiewicz

Znicz zabrał zwycięstwo Concordii 20 minut przed końcem spotkania. Olimpia straciła bramkę na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem. Tym samym 11 kolejka spotkań nie była udana dla elbląskich II-ligowców.

……………………………………….

Concordia zmierzyła się ze Zniczem z Pruszkowa. Goście już poznali gorycz przegranej na boisku w Elblągu, bo w drugiej kolejce sezonu ulegli Olimpii 0:1. Ambitnie grający piłkarze Concordii dążyli do zdobycia bramki i to im się udało w 48 minucie pojedynku, kiedy po efektownie rozegranej akcji Damian Szuprytowki dograł piłkę do Michała Kiełtyki, a ten pokonał bramkarza Znicza. Pruszkowianie nie rezygnowali z wyrównania, a dokonał tego w zamieszaniu pod bramką Concordii Michał Kucharski.

Po meczu drugi trener Znicza – Marek Milankiewicz – przyznał, że jego drużyna jechała po trzy punkty, a Concordia ambitnie walczyła.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec gospodarzy Wojciech Grzyb stwierdził, że po pierwszej słabszej połowie Concordia podniosła się po zdobyciu bramki.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Boisko zweryfikowało nadzieje, szkoda trzech punktów, które były do zdobycia przez Concordięw tym meczu.

Concordia Elbląg – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
1:0 – Michał Kiełtyka (48′), 1:1 – Michał Kucharski (70′)
Concordia Elbląg: Hieronim Zoch – Łukasz Uszalewski, Bartosz Broniarek, Michał Lepczak, Adrian Korzeniewski, Krzysztof Niburski, Jakub Zejglić, Radosław Stepień, Damian Szuprytowski, Michał Kiełtyka, Marcin Martynowicz (73′ Adrian Stępień).

…………………………………………………………….

W Rzeszowie Stal podejmowała elbląską Olimpię. W pierwszej połowie elblążanie nie wykorzystali dwóch sytuacji na bramki – słupek i wybicie piłki z linii bramkowej przez defensorów Stali. W drugiej przypadek sprawił, że w 88 minucie Koleśnikows z własnej połowy boiska idealnie dograł piłkę do Prędoty, a ten pokonał bramkarza Olimpii ustalając wynik meczu.

Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 1:0 (0:0)
1:0 – Prędota (88′)
Olimpia Elbląg: Rogachev – Kopycki (78′ Lisiecki), Ichim, Skierkowski, Graczyk, Ressel, Pietrewicz, Piotrowski (85′ Zieliński), Molga, Leśniewski, Czerniewski.

Komplet wyników 11 kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Garbarnia Kraków – Pelikan Łowicz 0:5 (0:0)
Wigry Suwałki – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:2)
Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Zambrów 1:0 (0:0)
Pogoń Siedlce – Legionovia Legionowo 4:2 (2:1)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Stal Mielec 2:1 (0:1)

11. Stal Mielec – 15 pkt. (17-16)
12. Limanovia Limanowa – 14 pkt. (11-17)
13. Concordia Elbląg – 13 pkt. (8-14)
14. Legionovia Legionowo – 13 pkt. (17-19)
15. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 13 pkt. (11-15)
16. Radomiak Radom – 12 pkt. (19-16)
17. Olimpia Zambrów – 11 pkt. (9-13)
18. Garbarnia Kraków – 7 pkt. (6-22)

(amin/łw)

Więcej w piłka nożna, II liga, Concordia Elbląg
Kaczmarek (jeszcze) na czele Stomilu

Zbigniew Kaczmarek nadal jest trenerem piłkarzy Stomilu Olsztyn - przynajmniej do sobotniego meczu z Wisłą Płock. Szkoleniowiec pierwszoligowca - mimo doniesień medialnych nie został zwolniony, ale...