DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro

II liga – 12 kolejka: Olimpia gorsza od Świtu, klęska Concordii w Legionowie

Gra Olimpia Elbląg, fot. portel.pl

12 kolejka spotkań II ligi nie była szczęśliwa dla elbląskich drużyn. Olimpia przegrała na własnym stadionie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a Concordia została rozbita w Legionowie przez tamtejszą Legionovię.

…………………………………………..

Olimpia straciła bramkę w 74 minucie po uderzeniu Kamila Szczepańskiego. Na domiar złego gospodarze kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonych kartkach Tomasza Lewandowskiego w 78 minucie i Rafała Pietrewicza w doliczonym czasie gry.

Trener gości Mateusz Miłoszewski nie ukrywał zadowolenia z kolejnego sukcesu drużyny wywalczonego pomimo fatalnej sytuacji finansowej w klubie.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Olimpii Oleg Raduszko przegraną meczu obarczył sędziego prowadzącego ten pojedynek.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)
0:1 – Kamil Szczepański (74′)
Olimpia Elbląg: Rogaczow – Lewandowski, Kopycki, Ichim, Kołosow, Skierowski (79′ Molga), Graczyk, Ressel, Pietrewicz, Lisiecki (60′ Piotrowski), Leśniewski
Świt Nowy Dwór Mazowiecki: Sak – Drwęcki, Krzymiński, Reinaldo (32′ Maślanka) , Nowotka, Szabat, Grzelak (90′ Olszewski), Sosnowski, Kiwała, Zawiska (82′ Rembiejewski), Szczepański
Czerwone kartki: Lewandowski, Pietrewicz (Olimpia)

…………………………………………………………….

Wyjazdowy pojedynek w Legionowie stoczyli piłkarze elbląskiej Concordii i przegrali 0:4 ulegając już do przerwy 0:2. Gospodarze już w szóstej minucie, dzięki trafieniu Konrada Karaszewskiego, wyszli na prowadzenie, a po kolejnych dziesięciu minutach wynik podwyższył Paweł Tomczyk. Dwie szybko strzelone bramki ustawiły mecz. W drugiej połowie Paweł Tomczyk w 73 minucie dołożył drugiego gola, a wynik spotkania ustalił, na pięć minut przed końcem, Sebastian Janusiński.

Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg 4:0 (2:0)
1:0 – Konrad Karaszewski (6′), 2:0 – Paweł Tomczyk (16′), 3:0 – Paweł Tomczyk (73′), 4:0 – Sebastian Janusiński (85′)

Komplet wyników 12 kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Pelikan Łowicz – Motor Lublin 4:1 (2:1)
Wisła Puławy – Limanovia Limanowa 1:1 (1:0)
Stal Mielec – Radomiak Radom 1:0 (1:0)
Znicz Pruszków – Stal Rzeszów 2:1 (0:1)
Olimpia Zambrów – Pogoń Siedlce 1:2 (1:1)
Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
Garbarnia Kraków – Wigry Suwałki 1:0 (1:0)

10. Stal Rzeszów – 17 pkt. (12-12)
11. Legionovia Legionowo – 16 pkt. (21-19)
12. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 16 pkt. (12-15)
13. Limanovia Limanowa – 15 pkt. (12-18)

II liga piłki ręcznej kobiet – 1 kolejka: przegrana z Vistalem po dobrej grze

Drużyna piłkarek ręcznych elbląskiego Truso, debiutująca w II lidze rozpoczęła sezon, przegrywając 22:26 z Vistalem II z Gdyni. Trener elblążanek Jerzy Ringwelski - pomimo przegranej -...