II liga – 13 kolejka: Trwa niemoc elbląskich klubów

Olimpia dominowała, a Siarka wygrała, fot. portel.pl

Trzynasta kolejka II ligi okazała się pechowa dla elbląskich drugoligowców.

…………………………………………..

Olimpia przegrała z Radomiakiem w Radomiu 0:3 (0:1). Prowadzenie dla gospodarzy w 43 minucie zdobył Brazylijczyk Pereira Leandro. Na 2:0 w 58 minucie podwyższył Łukasz Cichos, a wynik meczu w 74 minucie ustalił Łukasz Derbich.

Radomiak Radom – Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
1:0 – Leandro (46), 2:0 – Łukasz Cichos (59), 3:0 – Łukasz Derbich (75)
Olimpia Elbląg: Aleksiej Rogaczew , Kamil Kopycki , Oleg Ichim , Anton Kołosow (46′ Tomasz Kowalczyk), Adam Sierkowski , Kamil Graczyk , Michał Ressel ,Kamil Piotrowski (63′ Dawid Zieliński), Rafał Lisecki ( 63′ Jakub Wojtkiewicz), Jacek Czerniawski Rafał Leśniewski.

W Elblągu liczono, że Concordia upora się z Olimpią Zambrów. Boisko zweryfikowało marzenia, bo goście już w 16 minucie zdobyli bramkę po główce Łukasza Grzybowskiego. Gospodarze natomiast mieli okazję na remis w 84 minucie po podyktowanym przez arbitra rzucie karnym, ale Michał Lepczak nie zdołał pokonać bramkarza z Zambrowa.

Trener gości Krzysztof Zalewski przyznaje, że dla jego drużyny boisko w Elblągu jest szczęśliwe, a z punktowej zdobyczy jest zadowolony.

00:00 / 00:00

Szkoleniowiec Concordii Wojciech Grzyb żałuje niewykorzystanej okazji na remis.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Concordia Elbląg – Olimpia Zambrów 0:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Grzybowski (16′)
Concordia: Zoch- Szuprytowski, Niburski (46′ Stępień A.), Stępień R., Lepczak, Uszalewski, Galeniewski (71′ Nawotka), Broniarek, Zejglic (67′ Nadolny), Martynowicz, Kiełtyka (83′ Pelc)
Olimpia: Czapliński- Gogol, Piłatowski, Sobótka, Szczepanik, Hryszko (87′ Poduch), Grzybowski, Kuczałek, Steć (23′ Dzierbicki), Dołubizna, Zapolnik (78′ Ciach)

Komplet wyników 13 kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Wigry Suwałki – Pelikan Łowicz 1:0 (1:0)
Siarka Tarnobrzeg – Garbarnia Kraków 4:1 (2:1)
Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 2:0 (2:0)
Stal Rzeszów – Legionovia Legionowo 1:1 (1:0)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 0:0
Limanovia Limanowa – Stal Mielec 1:0 (0:0)

12. Legionovia Legionowo – 17 pkt.
13. Świt Nowy Dwór Mazowiecki – 17 pkt. (22-20)

Stomil nie poszedł za ciosem. Przegrana w Nowym Sączu

Po efektownej wygranej z Flotą Świnoujście, kibice Stomilu liczyli na kolejne ligowe punkty w Nowym Sączu. Niestety przeliczyli się. Biało-niebiescy przegrali 0:1. Powiedzieli po meczu -...