DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro

II liga – 14 kolejka: Elbląskie kluby coraz bliżej dna

Gra Olimpia Elbląg, fot. portel.pl

Kompletnie bez formy są piłkarze elbląskich drużyn – Concordii i Olimpii. Po raz trzeci z rzędu zawodnicy obu zespołów schodzili z boisk pokonani.

…………………………………………..

W meczu ze Stalą w Stalowej Woli elbląska Concordia nie zaskoczyła solidnie grających gospodarzy. Już w 4 minucie po uderzeniu piłki przez Radosława Mikołajczaka z 20 metrów od bramki elblążan gospodarze zdobyli gola. Drugie trafienie dla Stali w 7 minucie po rzucie rożnym zaliczył Wojciech Fabianowski. W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie piłkę po uderzeniach Damiana Szuprytowskiego wybijał bramkarz Stali. Ostatecznie wynik meczu na 3:0 dla Stali w 75 minucie ustalił Tomasz Płonka. Kolejna porażka coraz bardziej oddala wizję utrzymania Concordii w II lidze.

Stal Stalowa Wola – Concordia Elbląg 3:0 (2:0)
1:0 – Radosław Mikołajczak (4′), 2:0 – Wojciech Fabianowski (7′), 3:0 – Tomasz Płonka (75′)
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Czarny, Reiman, Sikorski, Kantor, Łanucha (74′ Kachniarz), P.Tur (83′ M.Tur), Fabianowski (64′ Płonka), Argasiński, Mikołajczak (82′ Juda), Bogacz.
Concordia Elbląg: Zoch – Szuprytowski, Broniarek, Lepczak, Lubiejewski (51′ Galeniewski), Zejglic (74′ Lewandowski), R.Stępień (54′ Szmydt), A.Stępień, Nawotka (75′ Marcinkowski), Kiełtyka, Martynowicz.

Natomiast Olimpia na własnym boisku zmierzyła się z Limanovią z Limanowa. Goście bez respektu, ale i bez bramkowego efektu częściej w pierwszej połowie atakowali bramkę Olimpii, w której tym razem bronił Mateusz Imianowski. Natomiast kontry elblążan załamywały się na defensywie Limanovii. Podobnie przebiegała druga połowa spotkania, ale w 87 minucie Limanovia zdobyła zwycięską bramkę, kiedy Wojciech Dziadzio w zamieszaniu na polu karnym skierował futbolówkę do siatki bramki Olimpii. I w tym przypadku zapowiedzi o odbudowie morale zespołu elblążan i ich bojowym nastawieniu okazały się nietrafione.

Trener Limanovii Dariusz Siekliński był bardzo zadowolony z korzystnego wyniku, bo jego piłkarze sprawili mu urodzinowy prezent.

00:00 / 00:00

Tradycyjnie Oleg Raduszko szkoleniowiec Olimpii inaczej odbierał wydarzenia na boisku, gdzie jego piłkarze mieli mieć dużo sytuacji na bramki, ale ich nie wykorzystali. Mówił też o potrzebie pracy z drużyną.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Olimpia Elbląg – Limanovia Limanowa 0:1 (0:0)
0:1 – Wojciech Dziadzio (87′)
Olimpia Elbląg: Imanowski – Kopycki, Ichim, Skierowski, Graczyk, Ressel, Pietrewicz (90’+2′ Lisiecki), Kowalczyk (66′ Wojtkiewicz), Piotrowski, Zieliński, Czerniewski.
Limanovia Limanowa: Sotnicki – Basta, Kulewicz, Garzeł, Majcher, Pyciak, Pietras, Skiba (80′ Skiba), Mężyk (69′ Komorek), Serafin (85′ Pająk), Dziadzio.

Komplet wyników 14 kolejki II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Wigry Suwałki – Siarka Tarnobrzeg 2:0 (2:0)
Pelikan Łowicz – Wisła Puławy 0:0
Stal Mielec – Motor Lublin
Znicz Pruszków – Radomiak Radom 3:2 (1:2)
Legionovia Legionowo – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0
Olimpia Zambrów – Stal Rzeszów 0:1 (0:0)
Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce 2:3 (0:2)

(amin/łw)

Więcej w Concordia, piłka nożna, II liga
Duma Warmii znowu wygrywa! Stomil – Okocimski 2:0

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli I-ligowi piłkarze Stomilu Olsztyn, którzy pokonali przed własną publicznością Okocimskiego KS Brzesko 2:0 (2:0). Powiedzieli po meczu - posłuchaj Adam Łopatko ...