DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

II liga – 15 kolejka: Olimpia blisko, a Concordia już na dnie

Po czwartej z rzędu porażce piłkarze II-ligowej Concordii dosięgnęli dna tabeli. W jego okolicach jest także drugi elbląski klub – Olimpia.

…………………………………………..

Concordia przegrała 1:2 z Garbarnią z Krakowa. Prowadzenie dla gości zdobył w 54 minucie Paweł Nowak, do remisu w 70 min doprowadził Damian Szuprytowski, a o sukcesie Garbarni zdecydował w 85 min Marcin Pluta, kierując piłkę do siatki bramki w zamieszaniu w polu bramkowym elblążan.

Prowadzący po raz pierwszy Garbarnię trener Mirosław Kmieć zadowolony ze zwycięstwa komplementował piłkarzy Concordii.

00:00 / 00:00

Wojciech Grzyb, prowadzący Concordię nie miał złudzeń. Przyznał szczerze, że jego drużyna zagrała ambitnie, ale zawodnikom brakuje piłkarskich umiejętności.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

Concordia Elbląg – Garbarnia Kraków 1:2 (0:0)
1:0 – Paweł Nowak (54′), 1:1 – Damian Szuprytowski (70′), 1:2 –  Marcin Pluta (85′)
Concordia Elbląg: Hieronim Zoch – Damian Szuprytowski, Mateusz Szmydt, Adrian Korzeniewski, Michał Lepczak, Radosław Bukacki (65′ Tomasz Nawotka), Patryk Galeniewski (71′ Michał Kiełtyka), Bartosz Broniarek, Jakub Zejglić, Marcin Martynowicz (46′ Radosław Stępień), Adrian Stępień (60′ Łukasz Uszalewski)
Garbarnia Kraków: Robert Błąkała – Paweł Byrski, Mateusz Kowalski, Marcin Pluta, Norbert Piszczek (78′ Tomasz Kalicki), Karol Kostrubała, Paweł Nowak, Tomasz Ogar (84′ Łukasz Cichy), Jakub Górecki, Krzysztof Kalemba, Sebastian Leszczak (71′ Adrian Fedoruk)

Po punkty do Lublina wybrała się elbląska Olimpia, ale już w 2 minucie Motor objął prowadzenie po uderzeniu piłki z przewrotki przez Macieja Tutaja. To ustawiło mecz, gospodarze tłumili w zarodku akcje Olimpii, nie pozwalali na rozgrywanie piłki i wyraŸnie przeważali. W 53 minucie na 2:0 dla Motoru podwyższył Konrad Wrzesiński, natomiast nieliczne ataki elblążan były nieskuteczne.

Motor Lublin – Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)
1:0 – Maciej Tataj (2′), 2:0 – Konrad Wrzesiński (53′)
Motor Lublin: Lipiec – Jaroń, Karwan, Ptaszyński, Orzędowski – Kądzior (76′ Broź), Król, Koziara, Wrzesiński (88′ Wolski) – Mihalevskyy (62′ Sedlewski), Tataj
Olimpia Elbląg: Rogaczow – Lewandowski, Kopycki, Ichim, Graczyk (68′ Molga), Leśniewski (60′ Kowalczyk), Pietrewicz, Piotrowski, Zieliński, Lisiecki (54′ Wojtkiewicz), Czerniewski

Komplet wyników II ligi piłki nożnej (grupa wschodnia) w sezonie 2013/2014
Siarka Tarnobrzeg – Pelikan Łowicz 1:1 (0:0)
Pogoń Siedlce – Wigry Suwałki 1:1 (1:0)
Stal Rzeszów – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Zambrów 1:2 (1:0)
Radomiak Radom – Legionovia Legionowo 2:2 (1:0)
Limanovia Limanowa – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

II liga – 14 kolejka: Elbląskie kluby coraz bliżej dna

Kompletnie bez formy są piłkarze elbląskich drużyn - Concordii i Olimpii. Po raz trzeci z rzędu zawodnicy obu zespołów schodzili z boisk pokonani. .................................................. W meczu...