DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro

II liga: Elbląska Olimpia górą!

W pojedynku dwóch Olimpii lepsza ta z Elbląga. Żółto-biało-niebiescy przed własną publicznością pokonali zespół z Zambrowa 2:0.

Kibice gole obejrzeli dopiero w drugiej połowie. W 47 minucie Paweł Piceluk wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i dał elbląskiej ekipie prowadzenie. Na 2:0 dwadzieścia minut później podwyższył Damian Szuprytowski, który bardzo przytomnie zachował się w polu karnym gości i precyzyjnym strzałem obok słupka pokonał bramkarza Macieja Humerskiego.

To był niezwykle ciężki pojedynek – przyznał po meczu Adam Boros. Szkoleniowiec elbląskiej Olimpii przyznał, że jego zespół walczył nie tylko z przeciwnikiem ale fatalnymi warunkami.

00:00 / 00:00

Elbląska Olimpia tym zwycięstwem przerwała znakomitą passę swojej imienniczki z Zambrowa. W październiku podopieczni Piotra Rzepki cztery razy wygrali i raz zremisowali.

………………………….

Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów 2:0 (0:0)
1:0 – Piceluk (47′), 2:0 – Szuprytowski (68′)
Olimpia E.: Daniel – Bukacki, Wenger, Kubowicz, Pietroń (71 Lisiecki), Szuprytowski (74′ Kołosow), Wolak (82′ Bartkowski), Sokołowski, Bojas, Stępień, Piceluk (80′ Ressel).

6. Olimpia Zambrów – 22 pkt. (16:23)
7. Błękitni Stargard Szczeciński – 21 pkt. (20:17)
8. Olimpia Elbląg – 21 pkt. (25:24)
9. Legionovia Legionowo – 20 pkt. (20:19)

I liga: Stomil lepszy od Bytovii!

Piłkarze Stomilu Olsztyn powiększyli swoje ligowe konto o trzy punkty! W 16. kolejce piłkarskiej pierwszej ligi "biało-niebiescy" pokonali na własnym stadionie Drutex Bytovię Bytów 3:1. Bramki...