Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

III i IV liga: ostatnia kolejka i wszystko jasne!

Fot. pixabay

Wszyscy nasi trzecioligowcy, którzy walczyli o utrzymanie, zapewnili sobie ligowy byt. Szans nie miał jedynie GKS Wikielec, który skończył sezon na ostatnim miejscu w tabeli z zaledwie 18 punktami, a w ostatniej kolejce przegrał u siebie z Ursusem Warszawa 2:9.  Licencji na grę w trzeciej lidze nie otrzymała jednak Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, co oznacza spadek o jeden poziom rozgrywkowy. Z kolei z czwartą ligą żegnają się Błękitni Pasym, Pisa Barczewo, Błękitni Orneta i Orlęta Reszel. Zdecydowany lider tego sezonu, który już wcześniej zapewnił sobie awans – Znicz Biała Piska pokonał Błękitnych Orneta 4:1.

III Liga

Decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Drwęca Nowe Miasto Lubawskie ostatecznie nie otrzymała licencji na grę w III lidze, mimo zajęcia 12 miejsca w ligowych rozgrywkach. Oznacza to, że spada o szczebel rozgrywkowy niżej. O szczegółach mówi Marek Łukiewski, prezes Warmińskiego Związku Piłki Nożnej:

Wszyscy III-ligowcy, oprócz Drwęcy, otrzymali licencję. Drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego od nowego sezonu będzie grała w IV lidze. Dzisiaj było ostateczne posiedzenie Komisji, i to jest decyzja ostateczna. Kosztem Drwęcy w III lidze utrzymuje się Legia II Warszawa. Drwęca spadając do IV ligi powoduje, że w tejże lidze będą cztery spadki, a dwie ekipy grają w barażach.


***

IV Liga

Z czwartą ligą żegnają się natomiast Błękitni Pasym, Pisa Barczewo, Błękitni Orneta i Orlęta Reszel. W przypadku tych ostatnich ratownikiem miał być trener Mirosław Miller, który jednak nie dał rady utrzymać drużyny. Jak mówi – jest szansa, że dalej będzie prowadził zespół. Wszystko jednak zależy od decyzji działaczy, ale nie tylko:

Odbyły się wstępne rozmowy. Chciałbym wiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja kadrowa w nowym sezonie. Po przejęciu drużyny w zimę, ubyło mi wielu zawodników, pomijam kontuzje, które są wpisane w piłkę. Chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy nagle moi zawodnicy odchodzą do innych drużyn.

00:00 / 00:00K. Piasecka/ A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w III liga
III i IV liga: zobacz, jak wyglądał przedostatni weekend w sezonie [VIDEO]

Zarówno w III, jak i w IV lidze - przedostatnie kolejki. Oprócz awansu Znicza Biała Piska i spadku GKS-u Wikielec oraz Błękitnych Orneta, nic nie jest jeszcze...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV