Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iława stawia na policję

Policyjny patrol

Więcej patroli pojawi się od czerwca na terenie powiatu iławskiego. Starostwo podpisało w tej sprawie porozumienie z komendą policji.

Funkcjonariusze – zarówno umundurowani jak i po cywilnemu – mają kontrolować miejsca, w których – zdaniem mieszkańców – potrzebne są częstsze niż dotychczas policyjne kontrole.

Chodzi o rejony, w których ostatnio dochodziło do łamania prawa. Coraz dłuższe i cieplejsze dni niestety zachęcają wiele osób do picia alkoholu w plenerze. Mieszkańcy boją się czasem nawet przechodzić w okolicach, w których zbierają się miłośnicy takich imprez, bo łatwo wtedy stać się ofiarą ich zaczepki. Poza tym nierzadko dochodzi w tych miejscach do włamań czy rozbojów.

Pieniądze na ponadnormatywne patrole przekazała Rada Powiatu, a porozumienie podpisano w ramach Funduszu Wsparcia Policji, utworzonego w Komendzie Wojewódzkiej w Olsztynie. Zwiększonej liczby patroli należy spodziewać się od czerwca do końca września. (rchoj/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, Iława, bezpieczeństwo
Promocja bezpieczeństwa

Symulator dachowania samochodu, miasteczko ruchu drogowego i liczne konkursy. Między innymi z takich atrakcji można było skorzystać podczas festynu na Starym Mieście w Olsztynie. Impreza odbyła...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV