Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iławski policjant i jego pies wśród odznaczonych za specjalne zasługi

Fot. mł. asp. Joanna Kwiatkowska

Dwóch policjantów z iławskiej komendy dostało wyróżnienia i podziękowania od senator PiS Bogusławy Orzechowskiej. Pierwszy to przewodnik policyjnego psa, drugi – dzielnicowy.

Staramy się dowartościować ich i zauważyć to wszystko. Dzięki temu będą pracować lepiej. Myślę, że wykonując dobrze swoją pracę, należy im się docenienie i upublicznienie tego, że osiągają sukcesy.

– mówiła senator Bogusława Orzechowska z PiS.

Komendant powiatowy policji w Iławie  mł. insp. Robert Mikusik przekonuje, że zasłużyli na docenienie i mówi, że  takie wyróżnienie należy traktować jak nagrodę dla całej jednostki: – Praktycznie przewodnik psa broni się tą zajętą pozycją na terenie całego województwa. Natomiast drugi policjant – dzielnicowy swoją postawą i zaangażowaniem w służbę, zasługuje na tego typu wyróżnienia. Jeżeli to pochodzi od pani senator, to tym bardziej napawa mnie dumą.

Wyróżniony dzielnicowy to starszy aspirant Dominik Siestrzewitowski. Jego zdaniem trudno jest wskazać konkretne działania, które zasłużyły na nagrodę:

Trzeba po prostu starać się docierać do ludzi. Pomagać im w rozwiązywaniu różnego rodzaju problemów – od najprostszych nieporozumień sąsiedzkich poprzez głębsze konflikty. Zdarza się, że w wolnym czasie uda się złapać jakiegoś przestępcę czy osobę poszukiwaną. Zdarza się, że sąsiedzi przychodzą i proszą o radę. Można powiedzieć, że pracuję 24 godziny na dobę.

Natomiast aspirantowi Dariuszowi Lamkowskiemu i jego psu Lakiemu senator Orzechwska podziękowała za zwycięstwo w 18. Kynologicznych Mistrzostwach Polski i pozytywnie zakończone poszukiwania dwóch zaginionych osób. To by się nie udało gdyby nie profesjonalna praca policyjnego psa. Dlatego jak przekonuje aspirant Lamkowski czworonogów w służbie powinno być więcej:

Jestem tego pewien. Są też koledzy, którzy posiadają psy specjalistyczne np. do poszukiwania zwłok. Są też typowo tropiące m.in. do odnajdywania narkotyków lub materiałów pirotechnicznych.

00:00 / 00:00

Poszukiwania, za które aspirant Lamkowski i jego pies Laki dostali wyróżnienia prowadzone były w maju. Pierwsze dotyczyło poszukiwań starszego mężczyzny, drugie młodej kobiety. W jednym i drugim przypadku zakończyły się sukcesem.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, odznaczenia
Na Warmii i Mazurach kierowcy powinni się spodziewać częstszych kontroli drogowych. Ruszyła cykliczna akcja „Młodość, brawura, prędkość”

Chodzi o ograniczenie liczby wypadków drogowych. W akcji uczestniczą wszystkie komendy miejskie i powiatowe policji w regionie. Od lat statystyki pokazują, że to właśnie kierowcy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV