Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ile będą kosztować opóźnienia w budowie toru łyżwiarskiego?

Opóźnia się budowa toru łyżwiarskiego w Elblągu. Fot. M. Stankiewicz

W poniedziałek (31 października) minął już drugi termin na oddanie zmodernizowanego toru łyżwiarskiego w Elblągu. Budynek wciąż nie ma końcowej nawierzchni na instalacji do sztucznego mrożenia.

Nie są też gotowe obiekty towarzyszące. Wykonawca może za każdy dzień po terminie płacić kary umowne – po 25 tysięcy złotych. To nie jedyne konsekwencje opóźnień.

– Możliwe, że trzeba będzie odwołać zawody planowane w grudniu, a to wstyd dla miasta – wyjaśnia wiceprezydent Janusz Nowak, który wezwał wykonawcę na spotkanie w ratuszu. Według ustaleń w najbliższy poniedziałek zostanie podjęta próba wylania betonowej nawierzchni. – To najbardziej skomplikowana technologicznie procedura, która potrwa od 24 do 48 godzin – tłumaczy Edward Skórewicz.

Tor ma kosztować 5 milionów złotych. Połowa tej sumy to dotacja z Ministerstwa Sportu. Jeśli inwestycja nie zostanie oddana do połowy listopada, pieniądze przepadną.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Panorama Elbląga. Fot. M. Stankiewicz

 

(mstan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, budowa, łyżwy, tor łyżwiarski
Elbląg: kwesta na renowację grobów Żołnierzy Wyklętych

Przy wejściach do elbląskich cmentarzy członkowie Międzyszkolnego Koła Historycznego zbierają pieniądze na upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. To część ogólnopolskiej akcji, którą organizuje Fundacja im. Kazimierza Wielkiego. -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV