Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ile wniosków w programie 500 plus złożyli mieszkańcy regionu? Wojewoda przedstawił dokładne dane

Rodzina 500 plus

Ponad 70 tysięcy osób złożyło już wnioski w rozszerzonym programie 500 plus. Takie dane wojewoda warmińsko-mazurski przedstawił w Kętrzynie.

Informacja o przyznaniu świadczenia na pierwsze dziecko dotarła już do 15 tysięcy mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Teraz na ich konta po kolei będą spływały pieniądze. Tylko w lipcu samorządy przekazały już prawie 25 tysięcy świadczeń, w tym prawie 3 tysiące zostało wypłaconych na podstawie zasad obowiązujących od pierwszego lipca.

W tej chwili wnioski można składać wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portali bankowych lub poprzez portal Empatia na stronie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

To forma najprostsza i najszybsza, która daje gwarancję, że pieniądze niebawem pojawią się na kontach beneficjentów

– przekonywał wojewoda Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Po całym regionie z kampanią informacyjną jeżdżą natomiast urzędnicy wojewody, którzy odpowiadają na pytania mieszkańców.

Mieszkańcy pytają, w jaki sposób składać wnioski elektroniczne. My zachęcamy do ich składania przez strony banków, ponieważ występuje tam uproszczona procedura

– powiedział Piotr Soćko, asystent wojewody.

00:00 / 00:00

Wnioski papierowe będą przyjmowane od 1 sierpnia. W sierpniu wnioski będzie można składać w urzędach miast, gmin lub w ośrodkach pomocy społecznej.

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, dziecko, rodzina, Artur Chojecki, 500 plus
Kolejne przystanki busa promującego program 500 plus na Warmii i Mazurach

Trwa akcja informacyjna urzędu wojewódzkiego na temat programu 500 plus, który od 1 lipca objął także pierwsze i jedyne dziecko. Dziś busy 500 plus odwiedzą miejscowości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV