Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ilu nauczycieli z regionu będzie uczestniczyć w strajkach? Poznaliśmy wstępne wyniki referendum

Fot. Fotolia.com

Według niepełnych jeszcze danych, z 540 placówek oświatowych w województwie warmińsko-mazurskim, w referendum strajkowym zorganizowanym przez ZNP uczestniczyło 79% pracowników, z czego ponad 85 % opowiedziało się za strajkiem.

W Olsztynie w 58 szkołach z 2759 nauczycieli w referendum wzięło udział 2102, z czego 1859 opowiedziało się za strajkiem. To prawie 88,5 % głosujących. Przypomnijmy, Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zwiększenia o 1000 złotych kwoty bazowej służącej do wyliczania średniego wynagrodzenia nauczycieli.

Forum Związków Zawodowych żąda zwiększenia o 1000 złotych wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli na wszystkich stopniach awansu zawodowego. Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” domagała się natomiast wcześniej podwyżki o 15 % jeszcze w tym roku.

Później informowała, że żąda podniesienia płac w oświacie podobnie jak w resortach mundurowych, czyli nie mniej niż 650 złotych od stycznia tego roku i kolejnych 15% od stycznia 2020 roku do wynagrodzenia zasadniczego bez względu na stopień awansu zawodowego nauczyciela.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, nauczyciele
Jakie korzyści płyną ze szczepień? GIS organizuje konkurs dla nauczycieli

Zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia szczepień to główny cel przeznaczonego dla nauczycieli konkursu na scenariusz lekcji. O jego organizacji poinformował w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny. Zapraszamy do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV