Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW ostrzega przed gołoledzią. Komunikat dotyczy 7 powiatów

Marznąca mżawka będzie powodować gołoledź.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących dla kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i pomorskiego.

– Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź – ostrzega IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących w województwie kujawsko-pomorskim dotyczy wszystkich powiatów. W woj. pomorskim ostrzeżenie obejmuje 15 powiatów: bytowski, chojnicki, człuchowski, Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, Sopot, starogardzki, sztumski i tczewski.

W przypadku Warmii i Mazur ostrzeżenie adresowane jest do siedmiu powiatów: braniewskiego, działdowskiego, Elbląga, elbląskiego, iławskiego, nowomiejskiego, ostródzkiego.

Jak czytamy na stronie IMGW, ostrzeżenie pierwszego stopnia przewiduje warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Autor: PAP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ostrzeżenie, IMGW
Oblodzenia w całym województwie warmińsko-mazurskim. Na północnym zachodzie regionu podwyższony stan wód

Dwa ostrzeżenia dla regionu warmińsko-mazurskiego wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Kierowcy, którzy będą podróżowali drogami Warmii i Mazur muszą uważać na gołoledź, która może tworzyć...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV