Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

IMGW wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla Warmii i Mazur. Obowiązuje do piątku do 15.00

Fot. IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia hydrologiczne dla warmińsko-mazurskiego i pięciu innych województw. Niestety na Mazurach w kilku miejscach są przekroczone stany ostrzegawcze.

Ostrzeżenie drugiego stopnia dotyczy Drwęcy w naszym regionie, a  trzeciego stopnia  dla pozostałych: dla ujścia Odry w zachodniopomorskim,  dla dorzecza Baryczy województwach dolnośląskim i wielkopolskim, Bzury i Pilicy – w Łódzkiem, dla środkowej Wisły – w Mazowieckiem.

Najpoważniejsza sytuacja panuje w naszym województwie na Łynie, Ledze i Grubrze. Równie źle jest na Baryczy i jej dopływie – Orlej na pograniczu województw dolnośląskiego i wielkopolskiego

W województwach warmińsko-mazurskim i mazowieckim ostrzeżenia obowiązują do jutra, do godziny 15.00. W pozostałych województwach – do soboty.

Na Mazurach w niektórych miejscach przekroczone są stany ostrzegawcze – na Węgorapie w Mieduniszkach do stanu alarmowego brakuje 14 cm, na Gołdapie w Baniach Mazurskich – 17, a na Kanale Łuczańskim w Giżycku – tylko 9 cm. Na razie sytuacja jest stabilna, ale prognozy nie są korzystne. Do końca dnia, nocą i jutro ma padać przelotny deszcz.

Autor: J.Golon/IAR/p.Karpiszen
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Łyna, ostrzeżenie hydrologiczne
Strażacy uratowali życie 40-latka, który wpadł do rzeki Łyny

Ktoś zadzwonił do służb ratunkowych i zgłosił, że nieprzytomny mężczyzna dryfuje w rzece w okolicach mostu św. Jana na Starym Mieście w Olsztynie. Na miejsce pojechały...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV