Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Imprezy WOŚP w Elblągu

Sztab WOŚP w Elblągu, fot. PTTT Elbląg

Pierwsze pieniądze z kwesty i lokalnych sztabików już trafiły do głównego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu.

Na ulicach miasta jest teraz ponad 200 wolontariuszy, czyli niemal połowa tych, którzy mają identyfikatory Fundacji Jurka Owsiaka i elbląskiego sztabu. Z dziećmi i niepełnoletnimi nastolatkami chodzą dorośli wolontariusze, bo od ubiegłego roku z takiej pomocy wycofało się wojsko. Jest bezpiecznie i bez utrudnień – zapewnia elbląski sztab.

Działają już lokalne sztaby zorganizowane w szkołach. Ta odbywają się licytacje, występy i sprzedaż ciast, które piekły dzieci razem z rodzicami. Na Modrzewinie odbywa się bieg Policz się z cukrzycą oraz rajd wozów terenowych. Główna scena na Starym Rynku ruszy o 13.30.

Bieg Policz się z cukrzycą odbędzie się także w Elblągu. Tam po raz pierwszy – mówi organizator Bogusław Tołwiński, z klubu sportowego Elaktywni.

00:00 / 00:00

 

Elbląski bieg „Policz się z Cukrzycą” odbędzie się na Modrzewinie, przy Elbląskim Parku Technologicznym. Otwarcie o 10.00. W planie jest pięciokilometrowy bieg główny oraz dwa biegi dla dzieci i młodzieży.

Morsy z elbląskiego klubu spotkają się w południe na plaży w Stegnie. Do wspólnej kąpieli w zimnym Bałtyku elblążanie zaprosili morsów z Braniewa czy Malborka – mówi Władysław Gotlibowski.

00:00 / 00:00

 

Elbląski Klub Morsów przed kąpielą przez godzinę będzie kwestować w Stegnie i na plaży, podobnie będzie po jej zakończeniu. Zaplanowana jest też licytacja w Barze Bosmańskim. Pod młotek pójdą gadżety z Fundacji Jurka Owsiaka i przedmioty podarowane przez klubowiczów.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma swoje sztaby także w wielu miejscowościach powiatu elbląskiego.

00:00 / 00:00

 

W Tolkmicku tak jak przed rokiem w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędą się występy, koncerty i akcje na rzecz Fundacji Jurka Owsiaka. Wszystko zostało przygotowane własnymi siłami, bo miasto musi oszczędzać. Tak było też rok temu – mówi burmistrz Andrzej Lemanowicz.

00:00 / 00:00

Impreza zacznie się o godzinie 16:00. Podobnie będzie w Młynarach – w tamtejszym kinie wystąpią grupa teatralna Drabina i zespół wokalny Bartosza Krzywdy. Suchacz zacznie granie o 14:00. W świetlicy będą koncerty, licytacje, a o 20:00 światełko do nieba i ognisko. Będzie też czynna amatorska radiostacja krótkofalowa.

Pasłęcki sztab WOŚP zaprasza do Zespołu Szkół od 15:00. A w Gronowie Elbląskim – na orkiestrowe imprezy zaprasza wójt Marcin Ślęzak: W wielu miejscach już działają małe sztabiki, które dołożą swój wkład z licytacji czy kwesty.

Elbląg – Stary tramwaj N5. Fot. Krzysztof Werner

Zabytkowy tramwaj na torach, widowiskowy off road na Modrzewinie, bieg „Policz się z cukrzycą” i koncerty na Starym Mieści, w niedzielę Elbląg zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Na ulicach będzie kwestowało prawie 500 wolontariuszy. Każdy będzie miał puszkę z banderolą i imienny identyfikator. W tym roku Elbląg gra bez udziału wojska – przyznaje Piotr Zawadyl, zastępca szefa elbląskiego sztabu.

00:00 / 00:00

Do tej pory dzięki Orkiestrze do trzech elbląskich szpitali trafił sprzęt o wartości ponad 4 milionów złotych. Każdy może przekonać się jak naprawdę działa fundacja.

00:00 / 00:00

 

Podczas ostatniego finału WOŚP, w Elblągu zebrano ponad 114 tysięcy złotych.

(azyla/stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Władze Pieniężna pomogą pogorzelcom

Poszkodowani we wczorajszym pożarze domu w Pieniężnie otrzymają pomoc od miasta. Dach budynku po byłym PGR-ze zapalił się około 20:30. Dwóm rodzinom, w sumie 6 osobom,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV