DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn coraz bliżej 5. miejsca w PlusLidze

Siatkarze Indykpolu AZS zmierzyli się z drużyną Cuprum Lubin dwa tygodnie temu. Fot. Katarzyna Piasecka

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają za sobą ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. Batalię o 5. miejsce rozpoczęli od zwycięstwa 3:1 w Lubinie z Cuprum.

Wprawdzie pierwszy set padł łupem gospodarzy 25:16, ale potem górą były Indyki: 26:24, 25:16, 25:21. Dobrze zagrał m.in. nasz środkowy – Jakub Kochanowski.

Posłuchaj rozmowy Macieja Świniarskiego z Jakubem Kochanowskim

00:00 / 00:00

W pierwszym secie mieliśmy problemy. To stało się już naszym klasykiem. Od kilku kolejek gramy właśnie w ten sposób, że nie wchodzimy od razu w mecz. Musimy najpierw dostać po głowie, żeby później zrozumieć, że spotkanie samo się nie wygra. Pierwszy set był pod kontrolą gospodarzy, na początku drugiego również mieliśmy problemy. Trzeci wygraliśmy dość łatwo, a w ostatnim [czwartym] gospodarze znów stawili nam opór. Na szczęście udało nam się wygrać to spotkanie.

– skomentował Jakub Kochanowski.

Najlepszym zawodnikiem meczu został kapitan Indykpolu – Paweł Woicki. Spotkanie rewanżowe odbędzie się w najbliższą środę (12 kwietnia) o godzinie 18. To będzie ostatni mecz olsztynian w tym sezonie. Z barwami AZS pożegna się również trener Andrea Gardini.

(M.Świniarski/K.Piasecka)

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn, Andrea Gardini, Paweł Woicki, Jakub Kochanowski
Indykpol wygrał w Radomiu. Teraz Akademicy czekają na cud w Jastrzębiu

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn wygrał na wyjeźdźcie z Cerradem Radom 3:1. O końcowej pozycji Akademików w tabeli zdecyduje jutrzejszy mecz Jastrzębskiego...