Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn gotowy do nowego sezonu. Kadra zespołu jest już zamknięta

Fot. Ł. Węglewski

Skład Indykpolu AZS Olsztyn na nowy sezon PlusLigi jest już ustalony.

Jako ostatni kontrakt podpisał przyjmujący Wojciech Żaliński. Przypomnijmy – wcześniej do klubu z Kortowa dołączyli: mistrz świata z 2014 roku – przyjmujący Mateusz Mika, atakujący młodzieżowej reprezentacji Polski – Remigiusz Kapica, amerykański środkowy Taylor Averill oraz rozgrywający – Tomasz Kowalski. Zmienił się również pierwszy trener – Michała Mieszko Gogola zastąpił Włoch – Paolo Montagnani.

– To ciekawy zespół – ocenia nowy nabytek Akademików, Wojciech Żaliński:

Jeśli chodzi o porównanie zespołu z nadchodzącego sezonu z tym minionym, nie jest to rewolucja, ale ewolucja. Nie ma wielu zmian. Kluczowi zawodnicy pozostali – Janek Hadrava, Paweł Woicki, Michał Żurek. To trzon, który jest jakby filarem tej drużyny. Zespół bazuje na solidnych fundamentach, my będziemy musieli się wkomponować.

00:00 / 00:00

W biało-zielonych barwach nie zobaczymy w przyszłym sezonie: Miłosza Zniszczoła, Marcela Luxa, Sergieja Kapelusa, Marcina Wiki, Radosława Gila oraz Mateusza Kańczoka.

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Znamy terminarz gier Indykpolu AZS Olsztyn

Runda zasadnicza PlusLigi rozpocznie się 26 października i potrwa do 21 marca. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pierwszy mecz rozegrają w sobotę, 26 października. Zmierzą się przed...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV