DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn pokonał na wyjeździe Cuprum Lubin

Cuprum Lubin przegrał z Indykpolem AZS Olsztyn 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 18:25) w meczu 25. kolejki PlusLigi.

Ważne punkty do swojego konta dopisali olsztynianie, którzy w dalszym ciągu zachowują szansę na awans do najlepszej szóstki drużyn PlusLigi. MVP spotkania został wybrany Tomas Rousseaux.

Pierwszą partię spotkania od prowadzenia 4:0 rozpoczęli lubinianie, którzy w niedzielnym meczu musieli sobie radzić bez Keitha Puparta, który leczy kontuzję. Problemy z atakiem miał Jan Hadrava. Olsztynianie zdołali odrobić tę stratę 11:11 i w dalszej części seta drużyny grały punkt za punkt. Końcówka premierowej odsłony meczu była wyrównana, ale ostatecznie wygrali gospodarze 25:23.

Olsztynianie szybko wyciągnęli wnioski z porażki w pierwszym secie. Kolejnego zaczęli od zdecydowanie lepszej skuteczności w ataku 7:3 i 8:5. Cuprum nie złożył broni i dość szybko zniwelował stratę do 9:10. W dalszej części inicjatywę na parkiecie przejęli olsztynianie i kontrolowali grę do końca wygrywając 25:21.

Kolejny set od początku do końca toczył się pod dyktando zespołu Indykpol AZS Olsztyn. Gospodarze nie mieli praktycznie żadnych argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Wygraną skutecznym atakiem ze skrzydła zakończył Hadrava 25:20.

Partia czwarta do połowy była wyrównana. Następnie inicjatywę przejęli Olsztynianie, którzy utrzymali koncentrację i wygrali pewnie 25:18. Wygraną skutecznym atakiem przypieczętował Robbert Andringa. Tym samym bardzo ważne trzy punkty do swojego konta dopisali podopieczni Roberto Santilliego.