Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Indykpol AZS Olsztyn wraca na zwycięską ścieżkę. Akademicy lepsi od Cuprum Lubin

Fot. Michał d’Obyrn

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15) w 7. kolejce rozgrywek PlusLigi.

Premierowa partia miała bardzo wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż trzy punkty przewagi, na tablicy wyników dominował remis. W nerwowej końcówce lepiej poradzili sobie goście z Lubina, wygrywając seta 31:29.

Zgoła odmienny przebieg miała druga partia. Olsztynianie od początku wyszli na prowadzenie, powiększając je z każdą kolejną akcją. Lubinianie nie mogli znaleźć recepty na atakującego AZS-u, Jana Hadravę. Efekt? Szybkie 25:16 i 1:1 w całym meczu.

Spotkanie znowu wyrównało się w trzecim secie, z czasem jednak to Indykpol uzyskał przewagę, prowadząc nawet pięcioma punktami. Cuprum nie poddawało się, goście zbliżyli się nawet na dwa oczka (17:15), na więcej jednak nie pozwolili Akademicy. Gospodarze pewnie wygrali 25:20.

Czwarty set okazał się być ostatnim. Podopieczni Paolo Montagnaniego w okolicach połowy seta uzyskali bezpieczną przewagę, którą dowieźli do samego końca. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15, a cały mecz 3:1.

Nagroda MVP powędrowała w ręce środkowego Akademików – Mateusza Poręby.

00:00 / 00:00

W drugim secie obraz gry diametralnie się zmienił – podkreśla Jakub Ziobrowski, atakujący Cuprum Lubin.

00:00 / 00:00

W trakcie meczu prowadzona była akcja Indykpolu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie „Odblask to nie obciach”. Przed rozpoczęciem spotkania policjanci wręczyli najmłodszym specjalne worki odblaskowe ufundowane przez sponsora klubu. Na prezentację siatkarze obu drużyn założyli odblaskowe kamizelki.

Fot. Michał d’Obyrn

Fot. Michał d’Obyrn

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
To był historyczny mecz, ale nie dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn złapali zadyszkę po dobrych występach w Plus Lidze. Akademicy przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem Malow 1:3. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn  doznali drugiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV