DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Indykpol AZS Olsztyn wraca na zwycięską ścieżkę. Akademicy lepsi od Cuprum Lubin

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn pokonali we własnej hali Cuprum Lubin 3:1 (29:31, 25:16, 25:20, 25:15) w 7. kolejce rozgrywek PlusLigi.

Premierowa partia miała bardzo wyrównany przebieg. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż trzy punkty przewagi, na tablicy wyników dominował remis. W nerwowej końcówce lepiej poradzili sobie goście z Lubina, wygrywając seta 31:29.

Zgoła odmienny przebieg miała druga partia. Olsztynianie od początku wyszli na prowadzenie, powiększając je z każdą kolejną akcją. Lubinianie nie mogli znaleźć recepty na atakującego AZS-u, Jana Hadravę. Efekt? Szybkie 25:16 i 1:1 w całym meczu.

Spotkanie znowu wyrównało się w trzecim secie, z czasem jednak to Indykpol uzyskał przewagę, prowadząc nawet pięcioma punktami. Cuprum nie poddawało się, goście zbliżyli się nawet na dwa oczka (17:15), na więcej jednak nie pozwolili Akademicy. Gospodarze pewnie wygrali 25:20.

Czwarty set okazał się być ostatnim. Podopieczni Paolo Montagnaniego w okolicach połowy seta uzyskali bezpieczną przewagę, którą dowieźli do samego końca. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15, a cały mecz 3:1.

Nagroda MVP powędrowała w ręce środkowego Akademików – Mateusza Poręby.

00:00 / 00:00

W drugim secie obraz gry diametralnie się zmienił – podkreśla Jakub Ziobrowski, atakujący Cuprum Lubin.

W trakcie meczu prowadzona była akcja Indykpolu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie „Odblask to nie obciach”. Przed rozpoczęciem spotkania policjanci wręczyli najmłodszym specjalne worki odblaskowe ufundowane przez sponsora klubu. Na prezentację siatkarze obu drużyn założyli odblaskowe kamizelki.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn
To był historyczny mecz, ale nie dla siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. Ślepsk Malow Suwałki wygrał 3:1

Siatkarze Indykpolu AZSu Olsztyn złapali zadyszkę po dobrych występach w Plus Lidze. Akademicy przegrali w Suwałkach ze Ślepskiem Malow 1:3. Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn  doznali drugiej...