Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Informuje o zagrożeniach, utrudnieniach i miejskich imprezach w Elblągu. Specjalna aplikacja działa już trzeci rok

Aplikacja O!strzegator

Trzeci rok w Elblągu działa darmowa aplikacja O!strzegator. Dzięki niej mieszkańcy dostają błyskawiczne powiadomienia nie tylko o lokalnych zagrożeniach, utrudnieniach w ruchu czy miejskich imprezach.

Teraz, w czasie zagrożenia koronawirusem O!strzegator dostarcza komunikaty państwowych służb i instytucji zajmujących się naszym bezpieczeństwem. Aby korzystać z O!strzegatora trzeba mieć smartfona z włączoną funkcją lokalizacji – wyjaśnia Tomasz Świniarski, szef elbląskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Korzystanie z aplikacji nie wymaga aktywacji, zakładania konta, podawania danych osobowych oraz numeru telefonu. Działa od razu po zainstalowaniu. Aplikację O!strzegator można skonfigurować tak, by podawała tylko informacje z konkretnego terenu lub o interesujących nas sytuacjach.

Każdy użytkownik O!strzegatora odbiera także ogólnopolskie komunikaty, np. wydawane przez Głównego Inspektora Sanitarnego czy Ministerstwo Zdrowia. Są podawane na bieżąco, z odnośnika do stron tych instytucji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w aplikacja, O!strzegator, ostrzeżenia
Specjalna aplikacja ściszy radio samochodu, gdy zbliżymy się do pojazdu na sygnale

Grupa studentów z Uniwersytetu Gdańskiego pracuje nad aplikacją do telefonów komórkowych, która ma automatycznie ściszać samochodowe radio, w momencie zbliżania się pojazdu uprzywilejowanego. W realizacji projektu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV