Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna zebrali podpisy. Kiedy dojdzie do głosowania?

Inicjatorzy głosowania w sprawie odwołania prezydenta Olsztyna w ponad miesiąc zebrali wymaganą liczbę podpisów.

12913 podpisów – taka liczba jest już zebrana, ale to nie koniec – powiedział pełnomocnik inicjatywy referendalnej Piotr Jastrzębski.

00:00 / 00:00

Inicjatorzy referendum zapowiedzieli w rozmowie z Radiem Olsztyn, że akcja zbierania głosów poparcia dla głosowania będzie prowadzona do 9 marca – wtedy jest ostateczny termin złożenia ich do komisarza wyborczego. Chcą zebrać więcej podpisów, żeby nie było problemów w sytuacji zakwestionowania części z nich przez komisarza.

Podpisy zbierane są od 10 stycznia – wtedy sześcioosobowa grupa referendalna złożyła formalne powiadomienie o zamiarze przeprowadzenia w Olsztynie referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta miasta. Osoby te uważają, że należy odwołać Grzymowicza, ponieważ zarządza miastem nie licząc się z potrzebami mieszkańców.

Żeby referendum było ważne, będzie musiało wziąć w nim udział około 38,5 tysiąca mieszkańców Olsztyna. Do takiego głosowania mogłoby dojść pod koniec maja – termin po sprawdzeniu głosów poparcia dla referendum, wyznaczy komisarz wyborczy.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w referendum, odwołanie, prezydent Olsztyna, video, Piotr Jastrzębski
Wybory prezydenckie, przyjęty budżet państwa i walentynkowy happening przy Mierzei Wiślanej. Obejrzyj audycję My, Wy, Oni

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w audycji My, Wy, Oni byli: Piotr Lisiecki - Konfederacja, Edward Pietrulewicz- Polskie Stronnictwo Ludowe, Bartosz Grucela - Partia Razem, Anna Wasilewska -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV