Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inkubator dla malutkich jeży trafi do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach

Fot. Pixabay.com

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego sfinansuje zakup „inkubatora dla jeży”, który ma pomóc w ratowaniu młodych osobników tego zagrożonego gatunku. Urządzenie trafi do Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach.

Przedsięwzięcie jest częścią projektu ochrony gatunków zagrożonych, przygotowanego przez Fundację Zwierzętom w Potrzebie.

W przypadku małych jeży trudno jest utrzymać stałą ciepłotę ciała. Potrzebujemy inkubatora, żeby zachować je przy życiu. Takie urządzenie zapewni stałą temperaturę i wilgotność oraz umożliwi podawanie tlenu

– powiedziała Anna Kamińska z Ośrodka Okresowej Rehabilitacji Zwierząt w Jelonkach koło Pasłęka.

Według niej co roku do ośrodka trafia dużo osesków jeży, czasem są to całe mioty. Inkubator będzie służył również innym małym zwierzętom, choćby młodym wiewiórkom.

Istniejący od 2013 r. ośrodek w Jelonkach opiekuje się głównie zwierzętami żyjącymi dziko, chorymi i rannymi po wypadkach, które bez pomocy ludzi nie miałyby szans na przeżycie w naturalnym środowisku. Tylko w ostatnim roku miał 225 podopiecznych, z których 104 udało się już po kuracji wypuścić na wolność.

Autor: B. Gajlewska/PAP
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jeż
Przesadne pozbywanie się liści szkodzi przyrodzie i jeżom

Ulice, chodniki, trawniki - wszystko pokryte dywanem z liści. W Olsztynie co roku zbierane są tony liści z 220 hektarów terenów zielonych, 500 km chodników i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV