Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Innowacyjność w produkcji rolnej ma największe szanse na pieniądze z Unii

Fot. K. Olszewski

Jak się ma zmieniać rolnictwo na Warmii i Mazurach przez najbliższych kilkanaście lat? O tym dyskutowali w Olsztynie członkowie zespołu do spraw  kierunków rozwoju obszarów wiejskich do 2030 roku.

– Naszym zadaniem jest stworzenie strategii, która będzie wyznaczała te dobre kierunki – wyjaśnia doradca wojewody warmińsko-mazurskiego Marcin Domian.

Ten model ma przyczynić się do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich, a tym samym określenia potencjału rozwoju w rolnictwie i na obszarach wiejskich w długiej perspektywie aż do 2030 roku

– dodał Marcin Domian.

W prace zespołu zaangażowani są przedstawiciele m.in. organizacji rolniczych. Jan Heichel z Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej podkreśla, że tworzona strategia jest ważna także dlatego, że pomoże w rozdysponowaniu unijnych środków na rozwój obszarów wiejskich. Wśród podstawowych założeń jest zrównoważony rozwój rolnictwa i innowacyjność w produkcji.

Powstająca strategia będzie teraz konsultowana z Ministerstwem Rolnictwa.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rolnictwo, Jan Heichel, obszary wiejskie, wojewoda warmińsko-mazurski, marcin domian
Rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie wyłącznie przez internet

Do 15 maja rolnicy mają czas na złożenie wniosku o dopłaty bezpośrednie. W tym roku po raz pierwszy wniosek można złożyć wyłącznie przez internet. W wypełnieniu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV