Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspekcja Handlowa wdraża 70 nowych aktów prawnych. Dotyczą m.in. podwójnych standardów

Fot. Fotolia.com

70 nowych aktów prawnych wprowadza w życie Inspekcja Handlowa. Podczas dwudniowej konferencji w Olsztynie nowe procedury omawiają prawnicy z całej Polski.

Nowe obowiązki kontrolne to efekt między innymi nowych rozporządzeń unijnych, jak w przypadku podwójnych standardów – w krajach starej unii produkty lepszej jakości, a w przypadku Polski gorszej jakości – mówi Krzysztof Wojciechowski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Olsztynie.

Skończy się ten problem, że kupujemy produkty, które po drugiej stronie Odry są lepsze. W życie wejdzie prawdopodobnie w przyszłym roku. W każdym razie są one już przegłosowane przez Parlament Europejski.

00:00 / 00:00

Nowością jest też nadzór Inspekcji Handlowej nad lotniskami, a konkretnie nad usługami lotniczymi.

Będziemy kontrolowali umowy. Czy są przestrzegane pomiędzy konsumentem, przewoźnikiem i świadczącymi usługi na lotnisku.

00:00 / 00:00

Inspekcja Handlowa pilnuje bezpieczeństwa żywności, handlu i usług. Rocznie na Warmii i Mazurach przeprowadzanych jest tysiąc kontroli, co druga przynosi wynik wskazujący nieprawidłowości.
Obrady prawników, pod nadzorem UOKiKu, potrwają do jutra.

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jakość, procedury, inspekcja handlowa
Coraz czystsze powietrze w Elblągu. „Są powody do zadowolenia”

Poprawia się jakość środowiska w Elblągu - wynika zarówno z ostatniego raportu podsumowującego lata 2016-2018, jak i z danych Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska za rok 2017....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV