Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspektorzy obnażyli grzechy wielu kierowców

Prawie 300 dowodów rejestracyjnych zatrzymali podczas kontroli funkcjonariusze Inspektoratu Transportu Drogowego na Warmii i Mazurach.

Inspektorzy skontrolowali półtora tysiąca kierowców. Sprawdzano głównie samochody ciężarowe i autobusy wożące dzieci na kolonie – powiedział Radiu Olsztyn Mariusz Romanik z wojewódzkiego oddziału ITD w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Najczęstszymi usterkami, które wykluczały dalszą jazdę ciężarówek i autobusów były: nieszczelne układy hamulcowe, wycieki z silnika, a także łyse opony. W niektórych przypadkach inspektorzy byli wręcz zaskoczeni lekkomyślnością kierowców. Elementy zawieszenia jednego z zatrzymanych do kontroli pojazdów były ze sobą połączone drutem – powiedział Mariusz Romanik:

00:00 / 00:00

Jak podkreślają inspektorzy transportu drogowego, około 80 procent wezwań do sprawdzenia autokaru wiozącego dzieci na wakacyjny wypoczynek pochodziło od rodziców. (mlewin/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, ciężarówka, Inspekcja Transportu Drogowego
Co druga ciężarówka była niesprawna

Połowa skontrolowanych w ostatnim miesiącu przez warmińsko-mazurską drogówkę samochodów ciężarowych dostała mandaty za zły stan techniczny pojazdów, prowadzenie po alkoholu i uchybienia w dokumentach. Na 600...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV