Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inspektorzy pracy odbierają zgłoszenia o pracujących w niedzielę sklepach

Fot. fotolia

Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie otrzymał zgłoszenia o łamaniu zakazu handlu w niedzielę w kilkunastu sklepach na Warmii i Mazurach.

Od rana czynny był specjalny numer telefonu (89) 524 13 28, pod którym można zgłaszać takie przypadki. Zgłoszono kilka punktów w Olsztynie i powiecie, a także w Ostródzie , Giżycku i Rynie oraz powiatach: ełckim, gołdapskim i mrągowskim. Inspektorzy na bieżąco kontrolowali zgłoszone sklepy i sprawdzali czy rzeczywiście zakaz został złamany. Wyniki kontroli mają być znane po weekendzie.

Za złamanie zakazu handlu można zostać ukaranym grzywną w wysokości od tysiąca do 100 tysięcy złotych. Przedsiębiorcy alarmują, że nie do końca wiedzą, jak stosować nowe przepisy. Tymczasem Główny Inspektor Pracy uspokaja, że w przypadkach nieoczywistych dla handlowców, inspektorzy pracy będą udzielali instrukcji i będzie to potraktowane jako kontrola prewencyjna, bez kar.

Dzisiejsza niedziela jest pierwszą wolną od handlu. Zgodnie z nową ustawą, w tym roku handlowe będą po dwie niedziele w miesiącu, w przyszłym roku będzie to tylko jedna niedziela, a od 202 ma obowiązywać zakaz handlu we wszystkie niedziele.

 

Autor: W.Chromy
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w handel, zakupy, sklep, zakaz, niedziela
To pierwsza niedziela wolna od handlu. W większości sklepów zakupów nie zrobimy

Otwarte mogą być między innymi piekarnie, cukiernie, kwiaciarnie, stacje paliw i małe rodzinne sklepiki, w których za ladą stoją sami właściciele. Ustawa określająca niedziele wolne od...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV