Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Instytut PAN w Olsztynie będzie miał nową siedzibę z zapleczem biznesowym

Polska Akademia Nauk w Olsztyn. Fot. Łukasz Węglewski

Placówka będzie się mieścić w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym. Dzięki takiej lokalizacji  rozpocznie się  bardziej intensywna współpraca z przedsiębiorcami.

Jak powiedział dyrektor Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie prof. Mariusz Piskuła, obecnie instytucja jest rozproszona, a jej zakłady i oddziały znajdują się w czterech lokalizacjach, w dwóch miastach.

Oddział Nauki o Żywności znajduje się w Olsztynie przy ulicy Tuwima, Oddział Biologii Rozrodu – przy ulicy Bydgoskiej w Olsztynie, natomiast w Białymstoku  w Parku Naukowo-Technologicznym mieści się zakład zajmujący się profilaktyką chorób metabolicznych, a przy tamtejszym Uniwersytecie Medycznym – zakład  patologii rozrodu człowieka.

Nowa siedziba Instytutu z zapleczem badawczo-naukowym ma kosztować  93 miliony złotych. Według założeń, placówka zajmie się działalnością gospodarczą, ponieważ 30 procent inwestycji zostanie przeznaczone na współpracę z przedsiębiorcami.

Nowa siedziba olsztyńskiego Instytutu Rozrodu Zwierząt PAN będzie miała powierzchnię ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych i zatrudni  około 200 osób. Budowa ma się zacząć pod koniec 2018, a zakończyć w grudniu 2020 roku.

Olsztyński Park Naukowo-Technologiczny. Fot. Łukasz Węglewski

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, PAN
Organizuje imprezy popularnonaukowe dla 20 tys osób. Instytut PAN z Olsztyna w finale ogólnopolskiego konkursu

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie finalistą najbardziej prestiżowego w Polsce konkursu "Popularyzator Nauki". Konkurs od 2005 r. organizuje serwis Nauka w Polsce...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV