Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Inteligentne parkowanie w Ełku. Miasto ma pomysł na rozwiązanie problemu z miejscami parkingowymi

Fot. fotolia

„Pocałuj i jedź”,  czyli strefa parkowania o czasie ograniczonym do 1 minuty – to jeden z pomysłów samorządu ełckiego na rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych.

Ełk został jednym z laureatów konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne Miasta współtworzone przez mieszkańców” organizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Ełcki projekt dotyczył parkingów. Zakłada on m.in. wprowadzenie ograniczonego do 30 minut parkowania w wyznaczonych strefach. Dotyczyć to będzie zwłaszcza urzędów i rozmaitych instytucji. Czas postoju będzie tam liczony automatycznie.

Inny pomysł to parkingi o dużej rotacji, np. pod szkołami, gdzie rodzic wysadzi dziecko i pojedzie dalej. Projekt nie wyklucza również wprowadzenia stref płatnego parkowania. Na realizację pomysłu samorząd otrzymał z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju 900 tysięcy złotych.

 

 

Autor: M.Zbrożek
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, Ełk, parkowanie, parking
Za zabójstwo synka mieszkaniec Ełku skazany na 25 lat więzienia

25 lat więzienia za zabójstwo niemowlęcia. Taką karę Sąd Okręgowy w Suwałkach wymierzył 25-letniemu mieszkańcowi Ełku. Do tragedii doszło w listopadzie 2017 roku. Dwumiesięczne niemowlę trafiło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV