Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Interna w szpitalu w Kętrzynie nadal zamknięta

Budynek szpitala w Kętrzynie. Fot. A. Piedziewicz

Oddział wewnętrzny szpitala w Kętrzynie może być zamknięty jeszcze przez 3 miesiące.

Wojewoda warmińsko-mazurski, na wniosek dyrekcji szpitala, zgodził się na zawieszenie funkcjonowania kętrzyńskiej interny do końca lipca tego roku. To efekt problemów ze znalezieniem lekarzy, którzy chcieliby pracować w Kętrzynie. Decyzja o zawieszeniu działania oddziału chorób wewnętrznych została skonsultowana z Narodowym Funduszem Zdrowia.

 – Musieliśmy uzyskać opinię, czy zamknięcie kętrzyńskiej interny nie spowoduje, że nie będą zabezpieczone potrzeby pacjentów. Uzyskaliśmy informację, że te potrzeby będą zaspokajane przez okoliczne szpitale: w Bartoszycach, Mrągowie, Biskupcu, Giżycku i Węgorzewie, w związku z czym wojewoda wyraził zgodę na czasowe zaprzestanie działalności – informuje Edyta Wrotek, rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego.

00:00 / 00:00

Z powodu braku lekarzy kętrzyńska interna nie przyjmuje pacjentów od początku kwietnia. Na oddziale leczono tylko tych, którzy już wcześniej trafili na oddział. Ostatni pacjent został wypisany do domu 2 tygodnie temu. Dyrekcja szpitala informuje, że cały czas szuka lekarzy do pracy, wynajęła nawet firmę rekrutacyjną. Jeśli uda się ich znaleźć, oddział wznowi pracę wcześniej, niż z końcem lipca.

 

(apiedz/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV