Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Internetowy sklep modowy wybuduje swoją siedzibę w Olsztynku. Zatrudnienie znajdzie 500 osób

Fot. Materiały prasowe Zalando

Budowa centrum logistycznego Zalando w Olsztynku ma kosztować 60 mln euro. Pracę ma znaleźć 500 osób, będą to głównie pracownicy fizyczni.

Lokalizacja w Olsztynku  nowego centrum logistycznego Zalando Lounge jest z wielu powodów dogodna – poinformowała  rzeczniczka Zalando Polska Katarzyna Heller. – Na korzyść lokalizacji przemawia potencjał pracowników w północno-wschodniej części kraju, a także doskonała infrastruktura z bezpośrednim dostępem do dróg ekspresowych S51 i S7 – podkreśliła. Dodała, że istotna była również dobra współpraca z władzami lokalnymi.Rekrutacja pracowników planowana jest na jesień 2018. Nowe centrum logistyczne będzie obsługiwało klientów Zalando Lounge w całej Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje klientom odzież, obuwie i akcesoria dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem.

W asortymencie znajdują się zarówno marki znane na całym świecie, jak i produkty lokalnych projektantów, a także marki własne. Zalando obsługuje klientów z krajów europejskich: Austrii, Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburga, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, firma, zatrudnienie
Przedsiębiorcy z czterech powiatów Warmii i Mazur nielegalnie zatrudniali cudzoziemców

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili 21 kontroli, w których stwierdzono, że 50 obcokrajowców nielegalnie pracowało w styczniu tego roku na terenie powiatów ełckiego, iławskiego, oleckiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV