Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Interwencje na lotnisku w Szymanach: kłopotliwi pasażerowie i bagaż bez opieki

Fot. W-MOSG

Straż graniczna na lotnisku w Szymanach zatrzymali dwóch mężczyzn zakłócających porządek w samolocie i zabezpieczyli pozostawiony bez opieki bagaż.

Funkcjonariusze placówki straży granicznej w Olsztynie otrzymali informację, że na pokładzie samolotu odlatującego do Krakowa znajduje się dwóch pasażerów, którzy nie reagowali na wydawane polecenia i zagrażali bezpieczeństwu własnemu oraz innych osób. Dopiero, gdy w samolocie pojawili się strażnicy graniczni 28 i 31-latek dobrowolnie opuścili pokład samolotu. Mieszkańcy Ełku przeprosili za swoje zachowanie i opuścili teren lotniska. Decyzją kapitana statku do Krakowa już nie polecieli.

Kolejna interwencja dotyczyła bagażu pozostawionego bez opieki w ogólnodostępnej hali portu lotniczego. Jak ustalono, właścicielem walizki jest 40-latek z województwa mazowieckiego. Podróżny został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w lotnisko, Szymany, pilot, straż graniczna
Szansa na negocjacje w sprawie wyrębu lasu nieopodal olsztyńskiego lotniska. Aeroklub chce ograniczyć planowaną wycinkę

Postaramy się ograniczyć wycinkę lasu w okolicy olsztyńskich Dajtek do niezbędnego minimum – zapewniają przedstawiciele Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego. To odpowiedź na zapowiedzi, że zostanie wyciętych 21 hektarów...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV