Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Intymny i przyjacielski portret miasta”. Dziś do rąk czytelników trafi książka „Five o’clock in Olsztyn. Historia pewnego domu”

Five o’clock in Olsztyn. Historia pewnego domu

Do rąk czytelników trafia dziś książka Iwony Bolińskiej-Walendzik „Five o’clock in Olsztyn. Historia pewnego domu”.

W dwudziestu czterech opowieściach autorka „pięknie i wzruszająco przedstawia nam intymny i przyjacielski portret Olsztyna widziany i stwarzany przez mieszkańców, którym nie jest obojętne miejsce, w którym żyją” – napisał o książce Kazimierz Brakoniecki. Autorka, która jest doktorem sztuk plastycznych, zajmuje się batikiem, witrażem, projektowaniem graficznym, zaprosiła do wspólnego odkrywania miasta osoby bliskie, znajome lub całkiem obce, które otworzyły przede nią swój świat i opowiedziały o sobie, o domu, mieszkaniu, ulicy, dzielnicy, mieście. Sam pomysł spisania opowieści ma swój początek w fotografii – wspomina autorka.

Jak widzą swoje miasto olsztynianie, a przynajmniej ci, do których dotarła Iwona Bolińska-Walendzik, dowiedzą się Państwo z książki „Five o’clock in Olsztyn. Historia pewnego domu”. Wcześniej, bo już dziś o godzinie 17 w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej przy ul. 1 Maja spotkanie z autorką, które poprowadzi Joanna Wilengowska.

 

Autor: A. Kulik
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pościg ulicami Kętrzyna. Dlaczego 59-latek uciekał przed policją?

Kierowca renault laguny zamiast zatrzymać się na wezwanie policji, dodał gazu i zaczął uciekać ulicami Kętrzyna. Gdy został zatrzymany po pościgu, wyszło na jaw, dlaczego uciekał...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV