Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Chcemy, aby Unia Europejska była silna i konkurencyjna, a zarazem sprawiedliwa i solidarna

Iwona Arent

Prace Sejmowej Komisji Śledczej do spraw Amber Gold dobiegają końca – powiedziała w Porannych pytaniach Iwona Arent z Prawa i Sprawiedliwości.

Zasiadająca w komisji posłanka jest pewna, że pierwsza wersja raportu pojawi się jeszcze w tym miesiącu:

Raport mamy w większości przygotowany, zostały już tylko ostatnie poprawki. Chcemy go do końca kwietnia złożyć w komisji. W maju chcielibyśmy przedstawić raport Sejmowi. Przed wakacjami będziemy nad nim jeszcze debatować w Sejmie.

Iwona Arent zapewniła, że cały raport ze względu na charakter i zasięg afery będzie jawny i publicznie dostępny. Posłanka zwracała także uwagę, że Prawo i Sprawiedliwość jako pierwszy komitet w wyborach do Europarlamentu zarejestrował listy w całym kraju. – Zebraliśmy 600 tysięcy podpisów pod naszymi listami, z czego aż 35 tysięcy na Warmii i Mazurach. Nasze ugrupowanie w ten sposób odniosło pierwszy sukces wyborczy – powiedziała Iwona Arent:

Liczymy, że w czasie kampanii wyborczej dotrzemy z programem do najmniejszych miejscowości oraz dużych miast. Powiemy wtedy, jakiej chcemy Europy. Chcemy być w Unii Europejskiej, chcemy aby UE była silna, mocna, konkurencyjna, ale także sprawiedliwa i solidarna.

Iwona Arent kandyduje do Parlamentu Europejskiego z okręgu warmińsko-mazursko-podlaskiego z pozycji nr 3 z listy Zjednoczonej Prawicy.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, Amber Gold, komisja śledcza
Karski, Jurgiel i Arent otwierają listę kandydatów PiS do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim

Europoseł Karol Karski, były szef resortu rolnictwa, poseł Krzysztof Jurgiel oraz posłanka Iwona Arent liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV