Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Jest blisko zniesienia amerykańskich wiz. Janusz Cichoń: Od 10 lat jest blisko i Polacy nie mogą się tego doczekać

O obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, wizycie w Polsce wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a i kolejnych zapowiedziach zniesienia wiz dla Polaków rozmawiali w Porannych pytaniach posłowie z Warmii i Mazur: Iwona Arent i Janusz Cichoń.

Zdaniem posłanki Prawa i Sprawiedliwości Iwony Arent, w czasie uroczystości upamiętniających wybuch II wojny światowej z ust prezydenta Niemiec padły ważkie słowa.

Bardzo znamienne były słowa prezydenta Niemiec, który nie mówił, że zbrodniczych czynów dokonali faszyści, naziści, czy hitlerowcy tylko Niemcy.

Poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń zwrócił uwagę na to, że w uroczystościach nie wzięło udziału wielu zaproszonych gości.

Ta rocznica powinna wywoływać pewną refleksję wśród naszych sąsiadów. Poza Niemcami niewielu z nich udało się namówić do pobytu w Polsce. Ten, który miał być głównym aktorem ostatecznie wysłał swojego zastępcę. Nie wykorzystaliśmy tej rocznicy do poprawy swojego wizerunku w Polsce i na świecie.

Parlamentarzyści skomentowali też słowa wiceprezydenta USA. Mike Pence powiedział prezydentowi Andrzejowi Dudzie: „jesteśmy wdzięczni za jego zaangażowanie, aby wzmocnić podstawy praworządności w Polsce”. Zdaniem Iwony Arent, polski prezydent wyjaśnił dlaczego reforma sądownictwa była potrzebna

Prezydent Andrzej Duda powiedział jak wyglądała sytuacja legislacyjna i o co chodziło w reformie sądownictwa. Pokazał na czym polegała i dlaczego była tak bardzo potrzebna Polakom.

Poseł Janusz Cichoń uważa, że słowa wiceprezydenta USA były tylko kurtuazją, a niebezpieczeństwo dostrzega w komunikacie ministra sprawiedliwości Holandii.

Wyraźnie wyartykułował, że jeśli nie nastąpią zmiany i nie poprawi się formuła praworządności w Polsce, to Holandia będzie postulowała, aby brak praworządności wiązać z funduszami europejskimi.

Iwona Arent kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwość w okręgu olsztyńskim. Janusz Cichoń otwiera w tym samym okręgu listę Koalicji Obywatelskiej.

Posłuchaj Porannych pytań

Iwona Arent (PO), Janusz Cichoń (PO). Fot. B. Świerkowska-Chromy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, Janusz Cichoń, video, Koalicja Obywatelska
Rejestracja list wyborczych, nowy rok szkolny i rocznica wybuchu II wojny światowej bez Donalda Trumpa. Oglądaj audycję My, Wy, Oni

Oglądaj audycję My, Wy, Oni Gospodarzem audycji publicystycznej My, Wy, Oni był Krzysztof Kaszubski. Z zaproszenia do studia skorzystali: Urszula Pasławska - Polskie Stronnictwo Ludowe Henryk...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV