Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Nie ma potrzeby zmiany terminu, wybory listowne są technicznie możliwe do przeprowadzenia

Fot. P. Getka

Wybory prezydenckie powinny odbyć się 10 maja, ale w formie korespondencyjnej – przekonywała w Porannych pytaniach Iwona Arent.

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości uważa, że w tej chwili nie ma potrzeby zmiany tego terminu i dodaje, że wybory listowne są technicznie możliwe do przeprowadzenia

Poczta Polska dostarczy każdemu uprawnionemu pakiet wyborczy. Będzie to wrzucana do skrzynki koperta z kopertą zwrotną i kartą do głosowania. Będzie też instrukcja, oświadczenie o oddaniu głosu.

W Porannych Pytaniach Iwona Arent mówiła też, że popiera pomysł Jarosława Gowina o przedłużeniu kadencji prezydenta Andrzeja Dudy do 7 lat. Do wprowadzenia takiej zmiany potrzebna jest jednak sejmowa większość konstytucyjna. Posłanka z Olsztyna twierdzi, że kierownictwo Zjednoczonej Prawicy prowadzi w tej sprawie rozmowy z opozycją.

Posiedzenie Sejmu będzie wznowione w poniedziałek.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Iwoną Arent 

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory
Senator Koalicji Obywatelskiej o zmianie kandydata w wyborach prezydenckich: Nie miałbym nic przeciwko temu

Mniej mnie interesuje czy zwycięzcą wyborów będzie Kosiniak-Kamysz, czy Kidawa-Błońska - tak na antenie Radia Olsztyn skomentował wyścig do pałacu prezydenckiego senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV