Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Opinia wydana przez dwóch członków Komisji Weneckiej zaprzyjaźnionych z opozycją będzie bez znaczenia

Posłanka Iwona Arent. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Komisja Wenecka została zaproszona do Polski nieoficjalnie – powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka Prawa i Sprawiedliwości Iwona Arent.

Iwona Arent jest członkinią polskiej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Komisja Wenecka jest ciałem doradczym Rady Europy – podkreślała posłanka.

Przede wszystkim musimy wiedzieć o tym, że Komisja Wenecka jest organem Rady Europy – tylko organem i ciałem doradczym. Tak naprawdę nie ma konsekwencji opinii, jakie wydaje czy raportów, które pisze. Są tylko jako doradcze, żeby nakreślić sytuację, jaką rozpatruje.

Iwona Arent dodała, że oficjalnie Komisję Wenecką do Polski zaprosić może tylko rząd bądź parlament.

Na pytanie czy wspierała Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, posłanka odpowiedziała, że wrzuciła do puszki parę groszy. Iwona Arent zaznaczyła jednocześnie, że WOŚP to nie jedyna organizacja charytatywna w Polsce.

Ja się bardzo cieszę, że Polacy pomagają i mają wielkie serce. Jest bardzo dużo organizacji m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która także wspiera potrzeby ludzi. Bardzo się cieszę, że WOŚP prowadzi akcję tak jak inne organizacje. Cieszę się, że  Polacy pomagają i są hojni.

Według organizatorów, w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała do tej pory ponad 115 mln zł. Bijąc tym samym zeszłoroczny rekord.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Chmielewska za K. Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOŚP, Iwona Arent, Rada Europy
Po raz 28. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Na Warmii i Mazurach atrakcji nie brakowało [GALERIA]

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Wiatr w żagle". Pieniądze zbierane przez 120 tysięcy wolontariuszy zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszych urządzeń do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV