Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Iwona Arent: Wyrok sądu w sprawie Amber Gold jest za niski

Poszkodowani przez spółkę Amber Gold nie są usatysfakcjonowani wyrokiem, jaki usłyszeli Marcin i Katarzyna P., twórcy tej piramidy finansowej – przekonywała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Iwona Arent. Przypomnijmy, posłanka PiS z Olsztyna zasiadała w sejmowej komisji ds. Amber Gold.

Marcin P. usłyszał wyrok 15 lat więzienia, a jego małżonka Katarzyna P. została nieprawomocnie skazana na 12 lat i 6 miesięcy.

Przecież Marcin P. już połowę tego czasu odsiedział i za chwilę może wyjść z więzienia. Dla poszkodowanych ta kara nie jest satysfakcjonująca, nie jest dotkliwa

– mówiła posłanka Iwona Arent.

Dodajmy, że wyrok w sprawie Marcina i Katarzyny P. jest nieprawomocny. Obrona chciała uniewinnienia i zapowiedziała apelację. Z kolei prokuratura domagała się 25 lat więzienia dla oskarżonych.

Iwona Arent stwierdziła również, że to Elżbieta Witek powinna zostać marszałkiem Sejmu kolejnej kadencji. Przypomnijmy, że Elżbieta Witek została marszałkiem izby niższej polskiego parlamentu po tym, jak z tego stanowiska zrezygnował Marek Kuchciński.

Arent chwaliła sposób, w jaki obecna marszałek prowadzi obrady Sejmu:

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu pojawiły się próby zrobienia awantury, a Elżbieta Witek sobie z tym poradziła. Wyciszyła emocje, rozmawiała z osobami, które chciały wywołać zamieszanie. Pani marszałek zdała egzamin.

Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu odbędzie się 12 listopada. O wyborze tej daty przez prezydenta Andrzeja Dudę poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Iwoną Arent

00:00 / 00:00

Posłanka Iwona Arent. Fot. Ł. Sadlak

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iwona Arent, video, marszałek Sejmu, Amber Gold, Elżbieta witek
Milionowe straty po pożarze w olsztyńskim Banku Żywności. Nadzór budowlany całkowicie wyłączył budynek z użytkowania [FOTO,VIDEO]

Na 5 milionów złotych oszacowano wstępnie straty po pożarze budynku przy ulicy Marka Kotańskiego w Olsztynie. W gmachu, po dawnych Koszarach Dragonów, mieści się m.in. Kuźnia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV