Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Izabela Gajdamowicz: Świat kulinarny i kultury bardzo dużo stracił

Izabela Gajdamowicz/ fot. G.Kasjaniuk

Gościem programu jest Izabela Gajdamowicz, restauratorka z Olsztyna. Rozmawiamy o tragicznej śmierci Anthony’ego Bourdaina. Genialny kucharz, pisarz, ikona popkultury, smakosz życia i tarantinowski gawędziarz. 8 czerwca br. popełnił samobójstwo we Francji, gdzie kręcił kolejny odcinek programu dla CNN.

Anthony Bourdain urodził się w Nowym Jorku, lecz dorastał w Leonii. Dzięki ojcu zyskał francuskie pochodzenie, stąd też zamiłowanie oraz specjalność w kuchni francuskiej. Ukończył The Culinary Institute of America w 1978 roku. Przez blisko 10 lat pełnił rolę szefa kuchni dużej sieci restauracji Braserie Les Halles. Tony to przykład definitywnego outsiderstwa w świecie kuchni. Od 2005 roku prowadził swój autorski program pt. „Anthony Bourdain: No Reservations”, w którym przemierzał świat w poszukiwaniu najskrytszych smaków oraz niepowtarzalnych obyczajów różnych kultur. Specyficzne poczucie humoru i zamiłowanie do The Ramones czyniło go pełnowartościowym Nowojorczykiem.

Izabela Gajdamowicz wiele lat pracowała w restauracjach Nowego Jorku. Poznała współpracowników Bourdaina. Uczęszczała na jego wykłady. Dlaczego mimo posiadania amerykańskiego paszportu zamieniła Manhattan na Olsztyn? Z „chefem” Izabelą Gajdamowicz rozmawiamy min. o fenomenie Anthony’ego Bourdaina.

W  programie „Okno na kulturę” Łukasz Adamski i Grzegorz Kasjaniuk rozmawiają o filmach, serialach, muzyce i literaturze. W audycji pojawiają się goście ze świata kultury i mediów.

Posłuchaj audycji Okno na Kulturę

Redakcja: GKasjaniuk / filmweb.pl

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Anthony Bourdain
Bourdain

Tym razem proszę Państwa to będzie felieton około filmowy, ale oczywiście związany z twórczością filmowo - telewizyjną. Jak zapewne Państwo wiecie w ubiegłym tygodniu popełnił samobójstwo...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV