Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

J. Kochanowski: W przyszłym sezonie chciałbym spróbować czegoś innego

Jakub Kochanowski ze złotym medalem MŚJ
fot. www.indykpolazs.pl

„Mocniejszym klubom z Polski i Włoch bardzo zależy na sprowadzeniu do siebie Jakuba Kochanowskiego i niestety trzeba się pogodzić z tym, że Jakub zmieni po tym sezonie barwy klubowe” – tak mówił cytowany wczoraj przez oficjalną stronę Indykpolu AZS-u Olsztyn prezes klubu z Kortowa Tomasz Jankowski. Pytamy zatem samego zainteresowanego, czy to faktycznie oznacza wyjazd z Olsztyna.

Jakub Kochanowski nie ukrywa, że jego obecny jeszcze klub złożył mu propozycję, ale z jego wypowiedzi wynika, iż raczej z niej nie skorzysta.

Mam propozycje z innych klubów i nie będę tego ukrywał. (…) W przyszłym sezonie chciałbym spróbować czegoś innego, chciałbym zagrać o poważniejsze cele, chciałbym sprawdzić się, jak potrafię grać pod wpływem dużej presji.

– mówi pochodzący z Giżycka środkowy. 21-latek to objawienie ostatnich sezonów. W poprzednim sezonie został Mistrzem Świata z reprezentacją Polski juniorów i zdobył tytuł najbardziej wartościowego zawodnika (MVP) Mundialu. Zadebiutował także w seniorskiej reprezentacji Polski, notując bardzo przyzwoite występy w nieudanych dla Polaków Mistrzostwach Europy. Czy oznacza to zatem, że olsztyńscy działacze nie zamierzają w przyszłym sezonie walczyć o coś więcej w Plus Lidze i skusić tą perspektywą Jakuba Kochanowskiego?

Chciałbym znaleźć się w klubie, który już przed sezonem stawia sobie cel: zdobyć wszystkie trofea, które są do zdobycia i mam nadzieję, że do takiego trafię.

– odpowiada nieco wymijająco zdecydowany lider w rankingu blokujących Plus Ligi.

M.Świniarski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn
Hit w olsztyńskiej Uranii. Siatkarze Indykpolu AZS zagrają z mistrzami Polski

Akademicy walczą o czwarte zwycięstwo z rzędu w tym roku. Przeciwnik jednak będzie bardzo wymagający - to mistrz Polski i aktualny lider rozgrywek PlusLigi, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV