Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Karol Jabłoński: kapryśna pogoda zmusza mnie do podróży

fot. Michał Skroboszewski

Już niedługo w USA rozpoczną się Bojerowe Mistrzostwa Świata. Tytułu będzie bronił olsztynianin – Karol Jabłoński, który ostatnio był drugi w regatach w Finlandii.

Obecnie nasz najlepszy bojerowiec trenuje na Węgrzech, gdzie przygotowuje się do mistrzostw tego kraju. Jak sam przyznaje – kapryśna aura w Polsce zmusza go do częstych podróży.

Aura sprawiła, że na początku grudnia musiałem wyjechać do Finlandii. Teraz trenuję na jeziorze nieopodal Balatonu – wyjaśnił Jabłoński. A czasu do treningu jest niewiele. Tym bardziej, że olsztynianin w tym roku startuje na zupełnie nowym sprzęcie, który do 10 stycznia trzeba zoptymalizować. Wtedy właśnie wysłany zostanie on do Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa globu.

Kiedyś nie mieściło mi się w głowie, żeby jechać tyle kilometrów aby trenować bojery. Do tej pory to wszyscy przyjeżdżali do nas do Polski. Niestety teraz pogoda się zmieniła, a dla nas ważne jest to aby znaleźć kawałek czystego lodu z dobrą pogodą – zakończył Jabłoński.

Posłuchaj wywiadu z Karolem Jabłońskim

00:00 / 00:00

(mswin/ls)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jabłoński, bojery, Węgry, Karol Jabłoński, usa, Finlandia
Od kwietnia amerykańska grupa bojowa będzie w Orzyszu

Na początku przyszłego roku w Polsce pojawią się amerykańscy żołnierze. Zostaną rozlokowani w jednostkach wojskowych w Skwierzynie, Żaganiu, Świętoszowie i Bolesławcu, a później także w Orzyszu....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV