Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Poniedziałek: wybory wygrały wielkie polityczne rodziny

Socjolog UWM Jacek Poniedziałek. Fot. Ł. Sadlak

PSL bierze władzę w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego między innymi dzięki swojej sile w powiatach – tak wynik wyborów komentuje dr Jacek Poniedziałek socjolog UWM, który był gościem Porannych Pytań.

Gość Radia Olsztyn podkreślał, że Ludowcy współrządzą w regionie od niepamiętnych czasów. Zgodnie z umową koalicyjną, to Polskie Stronnictwo Ludowe obsadzi fotel marszałka województwa warmińsko-mazurskiego.

Słabością Platformy Obywatelskiej jest to, że jest to partia miejska. Tegoroczny wynik PSL, który bierze władzę w regionalnym parlamencie Warmii i Mazur, jest bardzo zaskakujący – podkreślił dr Jacek Poniedziałek. Nie możemy mieć pretensji do wyników wyborów tylko dlatego, że nie potrafimy czytać książeczki do głosowania, w której PSL był na pierwszej stronie  – podsumowuje gość Porannych Pytań.

Piotr Grzymowicz nie potrafi chwalić się osiągnięciami, a Czesław Małkowski na tym korzysta – tak socjolog z UWM komentuje wejście do drugiej tury wyborów na prezydenta Olsztyna, byłego i obecnego prezydenta. Tak jak zaskakujący jest wynik pierwszej tury wyborów, którą Czesław Małkowski wygrał z przewagą prawie 15 procent nad Piotrem Grzymowiczem, tak samo zaskakujące może być rozstrzygnięcie drugiej tury – uważa dr Poniedziałek. Czesław Małkowski i Piotr Grzymowicz zmierzą się w drugiej turze wyborów 30 listopada. (bsc)

Posłuchaj rozmowy Leszka Cimocha z Jackiem Poniedziałkiem

00:00 / 00:00

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PSL, wybory samorządowe, sejmik samorządowy
Wyniki wyborów prezydentów, burmistrzów i wójtów!

Wyniki wyborów na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów na Warmii i Mazurach. Prezydenci miast Elbląg Będzie druga tura. Urzędujący prezydent Elbląga Jerzy Wilk i Witold Wróblewski...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV