Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: Jestem gotowy do weryfikacji. Przez ostatnie lata pokazałem, że nie boję się rywalizacji

Fot. A. Chmielewska

W każdej chwili jestem gotowy do weryfikacji – powiedział w Porannych pytaniach poseł Platformy Obywatelskiej Jacek Protas.

Szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach odniósł się w ten sposób do wewnątrzpartyjnych głosów nawołujących do przeprowadzenia wyborów szefów regionów, po przegranych wyborach parlamentarnych.

Przez ostatnie lata pokazałem, że nie boję się rywalizacji w wewnętrznych wyborach, natomiast nic nie wskazuje na to, żebyśmy poza wyborem przewodniczącego zarządu krajowego mieli otwierać kampanię w kołach, powiatach i regionach. Mamy jeszcze 2 lata kadencji i jeżeli nie będzie innej decyzji zarządu krajowego, czy rady krajowej, to wybory ograniczą się do wyborów przewodniczącego partii.

Jacek Protas dodał, że w ciągu ostatnich 3 lat zosatły przeprowadzone trzy elekcje. PO w regionie wygrała wybory samorządowe i do europarlamentu, natomiast w wyborach do parlamentu krajowego partia zajęła drugie miejsce. Zdaniem posła Platformy członkowie partii patrząc na jego wyniki nie powinni mieć zastrzeżeń.

W Radiu Olsztyn Jacek Protas skomentował także informacje, jakoby miał wstrzymać się od głosu w czasie głosowania nad votum zaufania dla rządu.

Koleżanki i koledzy, którzy siedzą koło mnie widzieli jak zachowywał się mój panel do głosowania podczas dwóch pierwszych głosowań.

Szef Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach przekonywał, że zagłosował za nieudzieleniem poparcia rządowi.

W pierwszym głosowaniu głosowałem „za”, a w drugim, kiedy głosowaliśmy nad wotum zaufania głosowałem „przeciw”. Zapisałem to do protokołu. Wczoraj także widzieliśmy w jaki sposób działają panele do głosowania. 2 lata temu miały one zostać wymienione. Zakupiono cały nowy system. Podczas przerwy wakacyjnej nowy system zamontowano, po czym został zdemontowany i do dzisiaj głosujemy na starych panelach, które często zawodzą.

Jacek Protas dodał, że nie może być mowy o jego pomyłce w czasie głosownia. Zawodny jest sprzęt, co zdaniem posła widać było także w innych głosowaniach.

Posłuchaj Porannych pytań

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, PO, Jacek Protas, Platforma Obywatelska
Nowy rząd, Sejm i Senat po pierwszych posiedzeniach oraz finanse samorządów. Oglądaj audycję publicystyczną My, Wy, Oni

Z zaproszenia Krzysztofa Kaszubskiego skorzystali: Andrzej Wyrębek – Konfederacja Radosław Król - PSL Monika Falej - posłanka Lewicy Janusz Cichoń – poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Rudnik...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV