Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: Kandydaci opozycji nie mogą patrzeć tylko na czubek własnego nosa

Przygotowanie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej do kampanii w wyborach prezydenckich – to w ocenie posła Jacka Protasa najważniejsze zadanie nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borysa Budki.

Protas mówił o tym w Porannych pytaniach Radia Olsztyn. Na naszej antenie zaapelował też do innych kandydatów opozycji:

Apeluję, aby kandydaci opozycji popatrzyli w przód, a nie tylko na czubek własnego nosa. Sztab PO i Małgorzaty Kidawy-Błońskiej nie będzie się skupiał na atakowaniu kandydatów opozycji.

Były marszałek województwa dodał, że „pozycja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w drugiej turze wyborów prezydenckich nie jest zagrożona”. Odniósł się do najnowszego sondażu Estymator, który opublikował portal DoRzeczy.pl. Andrzej Duda ma w nim 47% poparcia, a Kidawa-Błońska 24%.

Jacek Protas przypominał, że w ostatnich wyborach parlamentarnych partie opozycyjne łącznie otrzymały milion głosów więcej niż PiS:

To pokazuje, że można wygrać z PiS-em i Andrzejem Dudą. Zrobimy wszystko, aby zmobilizować Polki i Polaków, którzy nie chcą takiego prezydenta.

Z badania pracowni Estymator, które komentował Jacek Protas wynika również, że trzecie miejsce zajmuje szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9%. Poza podium są kandydat Lewicy Robert Biedroń, Szymon Hołownia i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak.

Szacowana przez Estymatora frekwencja wyborcza wyniosłaby 64%.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Jackiem Protasem

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, wybory prezydenckie, Andrzej Duda, video
Jerzy Szmit o referendum: Czesław Jerzy Małkowski jest ewidentną twarzą tej inicjatywy

"Referendum to nie jest sprawa jakiejś grupki działaczy, którzy mają pomysł odwołania prezydenta Olsztyna" – powiedział w Porannych pytaniach prezes PiS w okręgu olsztyńskim Jerzy Szmit....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV