Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: listy wyborcze PO w regionie uchwaliliśmy prawie jednogłośnie

Jacek Protas – szef Platformy Obywatelskiej w regionie i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Fot. S. Ostrowski

Listy wyborcze Platformy Obywatelskiej na Warmii i Mazurach zostały zaakceptowane przez władze PO bez żadnych zmian – mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn szef partii w regionie Jacek Protas.

On sam wystartuje w wyborach do Sejmu w okręgu elbląskim. Jacek Protas jest jedynką listy PO w okręgu elbląskim, w olsztyńskim listę otwiera Janusz Cichoń.

– Platforma Obywatelska to partia demokratyczna dlatego przy układaniu list najpierw wypowiedziały się struktury powiatowe, potem zebrały się zarząd i rada regionu i jednogłośnie uchwaliliśmy listy wyborcze. Jesteśmy jedynym regionem w kraju, w którym listy nie zostały zmienione – mówił w Radiu Olsztyn Jacek Protas.

– Odejście olsztyńskiej posłanki Lidii Staroń z Platformy Obywatelskiej nie było dla nas zaskoczeniem – komentował w Porannych Pytaniach Jacek Protas. Największym zaskoczeniem jest to, że tak długo pozostawała w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej często głosując w Sejmie tak jak opozycja – dodał. Zdaniem szefa partii na Warmii i Mazurach Lidia Staroń już od dawna była poza Platformą Obywatelską.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jackiem Protasem

00:00 / 00:00

 

(bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jacek Protas, Platforma Obywatelska
Posłanka Lidia Staroń odchodzi z PO

Niepewna przyszłość polityczna jednej z najbardziej znanych olsztyńskich posłanek. Lidia Staroń ogłosiła, że odchodzi z partii i klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej. Jako jedną z przyczyn Lidia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV