Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Protas: Mam nadzieję, że Senat będzie miejscem rzetelnej debaty na temat projektów ustaw


– Choć nie wygraliśmy wyborów to poparcie dla naszego ugrupowania zwiększyło się – przekonywał w Porannych pytaniach wybrany na kolejną kadencję poseł Koalicji Obywatelskiej Jacek Protas.

Przypomnijmy, na listy PiS oddano w skali kraju 43,59% procent głosów co przełożyło się na 235 mandatów poselskich. Koalicja Obywatelska zdobyła 27,40% głosów i 134 mandaty poselskie.

Poseł Jacek Protas mówił, że na Koalicję oddano ponad 5 milionów głosów.

To jest naprawdę bardzo wielkie poparcie społeczne. Oczywiście nikt nie kwestionuje, że nie wygraliśmy tych wyborów. Chcieliśmy je wygrać, ale otrzymaliśmy ponad 27% głosów od Polaków. Otrzymaliśmy ich dużo więcej niż 4 lata temu. Frekwencja była wyższa, ale jednak liczba Polaków, która na nas zagłosowała jest większa.

Przypomnijmy, że 49 mandatów wywalczył z kolei komitet wyborczy SLD, 30 mandatów w nowym Sejmie będzie miało PSL, a Konfederacja 11. Natomiast jednego posła mieć będzie Mniejszość Niemiecka.

– Mam nadzieję, że Senat będzie miejscem rzetelnej debaty na temat projektów ustaw – tak nowy układ sił w izbie wyższej polskiego parlamentu ocenił poseł Koalicji Obywatelskiej.

W Senacie Polacy również będą mogli usłyszeć o wadach danego projektu, o zagrożeniach jakie on za sobą niesie. My po prostu chcemy tworzyć dobre prawo. W Sejmie nie mogliśmy prowadzić rzetelnej dyskusji nad projektami ustaw

– mówił poseł Jacek Protas.

Pierwsze posiedzenie Sejmu i Senatu odbędzie się 12 listopada. Marszałkiem seniorem Senatu nowej kadencji będzie Barbara Borys-Damięcka, a Sejmu najprawdopodobniej Iwona Śledzińska-Katarasińska. Obie startowały z list Koalicji Obywatelskiej.
Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Jackiem Protasem

00:00 / 00:00

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sejm, Jacek Protas, senat, wyborcy, Koalicja Obywatelska
Czy wojewoda zostanie na stanowisku? Jerzy Szmit dementuje plotki

Warmia i Mazury zasługują na swojego przedstawiciela w nowym rządzie – ale nic nie jest jeszcze przesądzone – mówił w Porannych pytaniach Radia Olsztyn Jerzy Szmit....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV