Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Jacek Sasin: Przed wakacjami będzie wiadomo, kto jest kandydatem PiS w poszczególnych gminach

Jacek Sasin – przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów. Fot. wpolityce.pl

O kolejnych zmianach mających ułatwić życie Polakom i przygotowaniach do wyborów samorządowych – mówił  Jacek Sasin, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Podczas sobotniej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Beata Szydło przedstawili nowe plany rządu. Znalazły się wśród nich  obniżenie podatków CIT i składek ZUS dla mniejszych firm, 300 złotych wyprawki dla uczniów, utworzenie Funduszu Budowy Dróg Lokalnych, emerytury dla kobiet, które nie pracowały, bo opiekowały się dziećmi oraz  program dla seniorów Dostępność +.

Za nami sporo, ale przed nami kolejne sprawy do załatwienia – podkreślał Jacek Sasin.

Nie odczytywałbym tych propozycji jako element kampanii przed wyborami samorządowymi. Konwencję PiS łączyłbym z faktem, że jesteśmy po połowie kadencji i chcemy realizować kolejne programy (…) Pierwsza połowa kadencji upłynęła pod znakiem realizacji sztandarowych projektów przedstawianych w kampanii wyborczej. Są to program 500+, obniżenie wieku emerytalnego, minimalna pensja, minimalna emerytura. Rozwija się program Mieszkanie + (…) Informujemy o tym co zrobiliśmy, ale słuchamy oczekiwań. Słuchamy tego co Polacy chcą abyśmy zrealizowali jeszcze w tej kadencji.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów, goszcząc w Porannych Pytaniach, nie wykluczył, że do końca kadencji rząd przedstawi kolejne projekty. Jacek Sasin zapewnił, że są pieniądze na realizację wszystkich zamierzeń. Dodał, że programy zostały policzone i są przygotowane na miarę możliwości.

Są na to pieniądze. Szczegóły i wyliczenia będą przestawiane przy prezentowaniu poszczególnych projektów ustaw. Niektóre sumy już padały (…) Dla przykładu na program drogowy przeznaczonych będzie 5 miliardów złotych. Ponad 20 milionów złotych pochłonie program Dostępność + (…) Będzie to program usuwania barier architektonicznych które utrudniają, a często uniemożliwia życie osobom starszym i niepełnosprawnym (…) Dziś problemem jest dla nich wyjście z domu (…)

W ciągu najbliższych dni, może tygodni, Prawo i Sprawiedliwość ma zaprezentować kandydatów partii w poszczególnych gminach. Jacek Sasin dodał, że kandydatury zostaną przedstawione jeszcze przed wakacjami.

Posłuchaj rozmowy Andrzeja Piedziewicza z Jackiem Sasinem

 

Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, rząd, kampania
Samorządowcy zainteresowani środkami na lokalne drogi. Warmia i Mazury dostały na ten cel 30 milionów złotych

Urząd Wojewódzki pękał w szwach - do Olsztyna zjechali samorządowcy z całego województwa. Zainteresowanie wzbudził rządowy program dotyczący dotowania lokalnych dróg. Rząd przeznaczył na ten cel...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV